Absolut, czyli wszystko jest wszystkim

Poprzez Absolut rozumiem kilka rzeczy:

1. Absolut jest mocą.

2. Absolut jest Bogiem.

3. Absolut jest wszystkim.

1. Moc. Prana. Ruah. Mana. Pneuma. Te i inne określenia mocy, energii, stanowią MORZE Absolutu. W tym morzu mocy wszystko się zawiera. Pięć elementów – ogień, powietrze, woda, ziemia, eter stanowi materię Absolutu. Energię. Energia jest tym co nas otacza. Tym czym my jesteśmy i tym z czego się składamy. Absolut jest mocą.

2. Absolut jest Bogiem. Jasna i ciemna strona Absolutu. Bóg, ponieważ Absolut myśli. Jest źródłem wszystkiego i wszystkich. Bóg ponieważ stworzył stwarza i będzie stwarzał wszystko, ponieważ podczas tego stwarzania zachodzą zmiany, które wszystko niszczą. Jednocześnie Absolut istnieje i nie-istnieje. Zmienia się i nie-zmienia. Jest paradoksem. Jest rozwinięty maksymalnie i jednocześnie jest niedorozwinięty. Ciągle się rozwija, będąc wieczny jednocześnie wszechwiedzący. Jak to możliwe? W przestrzeni zwanej przyczynową Absolut, ale także każda część Absolutu, czyli także człowiek może poznać przeszłość teraźniejszość i przyszłość. Tam wszystko jest zapisane i wszystko w tym czas i przestrzeń wydarza się w jednym momencie.

3. Absolut jest wszystkim. Poprzez wszystko rozumiem nie tylko moc i wszystko w ujęciu panteistycznym. Absolut jako źródło zawiera w sobie każdy aspekt Boga. Bogowie mitologiczni, Bóg judeochrześcijański, aniołowie, święci, ludzie, demony, zwierzęta, rośliny i minerały. Wszystko to jest częścią Absolutu. Znaczy się każdy Bóg i inna istota jest innym aspektem Absolutu. Na przykład Atena jako bogini mądrości, Jezus jako aspekt wybaczania, tak samo Wisznu, Budda – wyjście z cierpienia. Odyn, Brahma, Jahwe jako Ojciec. Duch święty, Hera, Lakshmi i Parawati, Freja jako Matka. Aniołowie: Rafael – uzdrowienia (aspekt), Raziel – mądrości. Demony: Lucyfer i Lady Lilith – pożądania. To tylko przykłady, można je mnożyć. Może nie w nieskończoność, ale na pewno od początku Wszechświata, od początku czasów.

 

Kurs ezoteryki

 1. Klucz, czyli wstęp do ezoteryki
 2. Etyka, czyli granice z odrobiną ezoteryki
 3. Zasadność ezoteryki
 4. Absolut, czyli wszystko jest wszystkim
 5. Miłość, a rozwój duchowy
 6. Mantry, modlitwy, medytacje i oczyszczanie
 7. Paradygmaty Absolutu
 8. Kybalion, skrypt na szybko i własne przemyślenia
 9. Podstawowe medytacje
 10. Płaszczyzny i ciała
 11. Otwieranie i zamykanie czakr
 12. Medytacja według Sahaya Yogi
 13. Czakry, charakterystyka
 14. Jamy i nijamy
 15. Anioły, bogowie instrukcja obsługi

Achiever

1146
ZRODLO ARTYKULU

5 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *