Podstawowe medytacje

Koncentracja

Podstawą medytacji jest koncentracja. Narysuj sobie punkcik na ścianie, może być na kartce, którą umieścisz na ścianę. Wpatruj się w niego przez pięć minut pierwszego dnia, codziennie zwiększając czas o jedną minut. Gdy opanujesz już koncentrację, możesz wybrać jeden ze sposobów medytacji.

Historia przedmiotu

Weź jakiś przedmiot i wpatruj się w niego. Wpatrując się w ten przedmiot prześledź jego historię. Przeszłą i przyszłą. Zobacz to czym był ten przedmiot na początku, rozłóż go na czynniki pierwsze. Zobacz czym może być ten przedmiot w przyszłości, rozłóż go na czynniki pierwsze. Im bardziej będziesz rozkładał przedmiot na czynniki pierwsze, zastanów się skąd te czynniki powstały i czym będą w przyszłości. Gdy dojdziesz do pierwotnego czynnika pierwszego i ostatniego, skończ medytację.

Dźwięki

Skoncentruj się na dźwiękach. Wsłuchując się ciągle w różne dźwięki, idź uwagą za dźwiękami coraz słabszymi. Im mniejszy dźwięk zdołasz usłyszeć, tym lepiej. Gdy usłyszysz najmniejszy dźwięk, który usłyszysz skończ medytację.

Obserwacja

Zamknij oczy. Koncentruj się na oddechu jednocześnie próbując kontrolować ciało tak, żeby było w niezmiennej pozycji. Gdy cię coś zacznie swędzieć, nie poddawaj się temu, to minie. Pozycja ciała powinna być jak w medytacji zen. Skrzyżowane nogi, bądź położone luzem, stopami na podłożu. Głowa wyprostowana razem z kręgosłupem, lekko pociągnięty podbródek w stronę szyi. Siedzenie na półdupkach, a nie na kości ogonowej. Podczas koncentracji na oddechu i kontroli ciała, obserwuj swoje myśli. Pierwszym etapem medytacji, powinno być obserwowanie myśli i nie ingerowanie w nie. Niech przeminą. Drugim etapem medytacji jest doprowadzenie swojego umysłu do pustki. Po pewnym czasie znika świadomość oddychania oraz świadomość kontroli ciała, a znikanie myśli, zastępuje pustka.

Medytacja nad czakrami i oczyszczanie ich

W medytacji nad czakrami ważny jest oddech, wizualizacja, obserwacja oraz wyciszenie. Oddech powinien być przeponowy, znaczy się brzuszny. Oddychasz spokojnie i głęboko, koncentrując się na wdechu i wydechu. Przesuwasz uwagę z oddechu na całe ciało. To pomaga ci się wyciszyć. Później kierujesz uwagę na poszczególne czakry. Obserwujesz je. Poprzez wizualizację możesz oczyszczać je i równoważyć. Wystarczy się skupić na danej czakrze. Gdy wyczuwasz, ewentualnie widzisz zabrudzenia, możesz wizualizować jak czakra robi się coraz bardziej klarowna, czysta i jaskrawa. Podstawa czerwona, sakralna pomarańczowa… itp. By oczyścić czakry możesz to robić na kilka sposobów. Robisz fizycznymi rękami wymiatanie i spalasz wymiecioną energię. Należy przy tym pamiętać, że nie chwyta się energii przy tym fizycznymi, po prostu wizualizuje się jak ta energia zostaje z danej czakry na przykład wypchana, zagarnięta, a przede wszystkim spalona w zwizualizowanym ogniu. Innym sposobem jest wizualizacja, jak czakra się oczyszcza. Co kto lubi.

Więcej materiałów zachęcam poszukać na internecie.

Kurs ezoteryki

 1. Klucz, czyli wstęp do ezoteryki
 2. Etyka, czyli granice z odrobiną ezoteryki
 3. Zasadność ezoteryki
 4. Absolut, czyli wszystko jest wszystkim
 5. Miłość, a rozwój duchowy
 6. Mantry, modlitwy, medytacje i oczyszczanie
 7. Paradygmaty Absolutu
 8. Kybalion, skrypt na szybko i własne przemyślenia
 9. Podstawowe medytacje
 10. Płaszczyzny i ciała
 11. Otwieranie i zamykanie czakr
 12. Medytacja według Sahaya Yogi
 13. Czakry, charakterystyka
 14. Jamy i nijamy
 15. Anioły, bogowie instrukcja obsługi

Achiever

959
ZRODLO ARTYKULU