Zasadność ezoteryki

Zacznijmy od tego, że ezoteryka jest sztuką. Tak samo jak każda sztuka jest tylko narzędziem od osiągnięcia celu. W muzyce, operze, teatrze celem jest zabawienie publiczności i wywołanie pewnych reakcji. Ezoteryka NIE POWINNA być celem samym w sobie tylko środkiem do celu. I tak jak każde narzędzie należy jej używać ostrożnie, w określonym celu, aby zachować bezpieczeństwo w jej używaniu. Za pomocą ezoteryki można dochodzić do różnych celów w różne sposoby używając różnych narzędzi. Narzędziami tymi są energie, modlitwy, mantry, rytuały, ale także nauka i sztuka konwencjonalna. O różnych sposobach nadmienię w dalszej części kursu.

Cele jakie można uzyskać są przeróżne. Ogólnie pojęte szczęście. Za pomocą ezo można wspierać i wspomagać drogi do celów.

Miłość w tym zakochanie (nie polecam), spotkania, poprawa relacji, miłość rodzinna. Kariera w tym spotkania kontrakty, kontakty, praca, pieniądze w tym wygrane losowe. Szczęście dla każdego jest czymś innym.

Należy pamiętać co jeszcze raz podkreślam, że ezo należy używać ostrożnie, po rozsądnym zapoznaniu się z wiedzą. Używać w szczególnych wypadkach, choć nawet wtedy nie zawsze. Nigdy nie należy traktować ezoteryki jako zabawy. Sztuka filmowa, teatralna także ma swoje ograniczenia. Nie wszystko ma swój smak. Natomiast w życiu jak i w ezoteryce wszystko jest dla ludzi, ale nie wszystko przynosi korzyść. Należy posiłkować się etyką, moralnością i sumieniem o czym pisałem wcześniej w Kluczu i Etyce. Należy podchodzić do wszystkiego z szacunkiem i życzliwością.

Osobiście marzę o świecie, w którym ludzie nie będą musieli korzystać z ezoteryki. Dla których sztuka ta będzie tylko uzupełnieniem zwyczajnego prozaicznego życia. Dlatego najpierw w tym kursie podałem moje podejście do etyki i zasad moralnych. Należy się liczyć z konsekwencjami użytych czarów, modlitw i energii. Można używać jej do oczyszczania, do uzdrawiania, do polepszania sobie i innym życia. Oczywiście w granicach rozsądku. Szczęście ogólnie pojęte przez każdego jest inne. Chcąc uszczęśliwić kogoś na siłę możemy go skrzywdzić, gdy nie znamy tego co dana osoba uważa za szczęście. W ezoteryce można wierzyć w to co się chce w granicach rozsądku i empirycznych swoich badaniach, swojego poznania.

Na końcu chciałbym dodać, że sztuka ta jest piękna, ogrom wiedzy szeroki, a świadomość jaką można dzięki temu uzyskać jest olbrzymia.

Kurs ezoteryki

 1. Klucz, czyli wstęp do ezoteryki
 2. Etyka, czyli granice z odrobiną ezoteryki
 3. Zasadność ezoteryki
 4. Absolut, czyli wszystko jest wszystkim
 5. Miłość, a rozwój duchowy
 6. Mantry, modlitwy, medytacje i oczyszczanie
 7. Paradygmaty Absolutu
 8. Kybalion, skrypt na szybko i własne przemyślenia
 9. Podstawowe medytacje
 10. Płaszczyzny i ciała
 11. Otwieranie i zamykanie czakr
 12. Medytacja według Sahaya Yogi
 13. Czakry, charakterystyka
 14. Jamy i nijamy
 15. Anioły, bogowie instrukcja obsługi

Achiever

1359
ZRODLO ARTYKULU