Medytacja według Sahaya Yogi

Z Sahaya jogi wyciągnąłem mistykę tej jogi i zostawiłem część praktyczną. Enjoy.

Podniesienie kundalini

Przed medytacją można podnieść kundalini mechanicznie oraz niemechanicznie. Sposobem mechanicznym podnosisz lewą ręką do góry, a prawą okręcasz koła wokół lewej od siebie, zakańczając zabezpieczeniem kundalini zawiązując tak zwany supełek nad czakrą korony. Supełek robi się w ten sposób, że okręcasz obydwie ręce dookoła siebie, po czym zamykasz dłonie i kierujesz ręce tak jakbyś coś supłał, na boki. Podczas podniesienia kundalini, uświadamiasz sobie albo czujesz na sobie jak energia podnosi się razem z tym ruchem do góry. Robi się to trzy razy, najpierw podnosząc lewy kanał czyli Idę, później prawy czyli Pingalę, by na końcu zawiązać Suszumnę, środkowy kanał, trzy razy. Robiąc to niemechanicznie po prostu czujesz jak te trzy kanały po kolei idą w górę. Wizualizujesz sobie to samo co robiłeś mechanicznie.

Bandam

Od lewej ręki w stronę prawej, prawą ręką kierujesz wokół siebie nad głową, aż do dołu prawej strony. Robisz to siedem razy, za każdym razem koncentrując się na innej czakrze, zaczynając od czakry podstawy.

Równoważenie Idy i Pingali.

Kanał ida zwany kanałem lunarnym, czyli księżycowym, znajduje się po lewej stronie kręgosłupa. Przez niego płyną emocje, uczucia i pragnienia. Po prawej stronie znajduje się Pingalanadi, czyli prawy kanał, solarny. Przez niego płynie twórczość, działania psychiczne i rozumowe. Po wykonaniu podniesienia kundalini oraz bandamu, kładziemy dłonie na kolanach i wczuwamy się w nie. Jeżeli lewa dłoń jest cieplejsza lub ma mrowienie prawą kierujemy do ziemi, jeżeli na prawej jest mrowienie lub uczucie ciepła, to kierujemy lewą za siebie po lewej stronie. Uczucie ciepła i mrowienia jest wg mnie tarciem energii między niezrównoważeniem Idy i Pingali kanałów.

Medytacja nad czakrami w Sahaya Jodze

Ogólnie po tych ruchach medytuje się Pustkę .W Sahaja Yodze dodatkowo można skoncentrować się na poszczególnych czakrach podczas medytacji pustki. Najbardziej Sahaja Yoga kieruje uwagę na czakrę korony. Medytując pustkę, tam właśnie przykazuje skupić uwagę. Sprawdzając czakry prawą lub lewą dłonią, można rozróżnić, która czakra ma się słabiej. Wtedy podczas medytacji pustki kierujemy dłoń i uwagę na daną czakrę, by ją zrównoważyć. To wszystko było potrzebne, by koncentrując się na danej czakrze można ją lepiej poczuć, a tym samym leczyć. Na przykład, gdy czakra podstawy jest niezrównoważona, można ją zrównoważyć, oczyścić. Wpływając na czakrę wpływamy na jej podzespoły fizyczne.

Kurs ezoteryki

 1. Klucz, czyli wstęp do ezoteryki
 2. Etyka, czyli granice z odrobiną ezoteryki
 3. Zasadność ezoteryki
 4. Absolut, czyli wszystko jest wszystkim
 5. Miłość, a rozwój duchowy
 6. Mantry, modlitwy, medytacje i oczyszczanie
 7. Paradygmaty Absolutu
 8. Kybalion, skrypt na szybko i własne przemyślenia
 9. Podstawowe medytacje
 10. Płaszczyzny i ciała
 11. Otwieranie i zamykanie czakr
 12. Medytacja według Sahaya Yogi
 13. Czakry, charakterystyka
 14. Jamy i nijamy
 15. Anioły, bogowie instrukcja obsługi
Achiever 1376
ZRODLO ARTYKULU