Mantry, modlitwy, medytacje i oczyszczanie.

Wstęp

Na początku chciałbym zauważyć, że dla ezoteryka najpotrzebniejszą sztuką jest oczyszczanie. W jaki sposób on to zrobi zależy w głównej mierze od niego. Ja tylko mogę wskazać metodykę oraz sposoby jakie można używać. Na końcu podam kilka stron, z których można korzystać. Część stanowi mój osobisty pogląd na te sprawy.

Modlitwa

Pierwszym podstawowym dla mnie sposobem oczyszczającym jest modlitwa. Zależy w co się wierzy można ułożyć swoje modlitwy chociaż najpewniejszym sposobem jest korzystanie ze starych modlitw, ze względu na ich tradycję, moc oraz ładunek energetyczny, jaki w sobie zawierają. Głównym czynnikiem jest istota do której ezoteryk się zwraca. To od aspektów danej istoty powinno zależeć modlitwa. Dla chrześcijanina może to być Duch święty, Matka Boska, Bóg, Jahwe, Jezus Chrystus, aniołowie, święci. Dla osób wierzących w inne bóstwa, a mogą to być, oprócz dzisiejszych, różne mitologiczne systemy bogów – aspektów Absolutu, jak nordyccy, greccy, hinduistyczni, słowiańscy, rdzennoamerykańscy, sumeryjscy i inni. W zależności co dana osoba czuje, kto tak na prawdę jej odpowiada i z kim się identyfikuje.

Przede wszystkim istotom należy się szacunek. Tak samo jak wszystkim ludziom. Należy zwracać się do nich przyzwoicie oraz z wychowaniem godnym, dlatego że oni reprezentują Absolut, czyli Boga Najwyższego. Dla kogo jest dany Bóg najwyższy nie wnikam. Stwierdzam jedynie, że w Absolucie wszystko się zawiera. Każdy aspekt jest konkretnym odzwierciedleniem cech, charakteru, temperamentu zawartego w Absolucie, a manifestujący się poprzez jeden byt, istotę jednostkową.

Sama modlitwa „Zdrowaś Mario”, czy inne jak – „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz”, mogą być potężne w oczyszczaniu w konkretnej intencji. To czy działa zależy od kilku czynników. Poziomu wiary, czystości, gotowości przyjęcia modlitwy i czy intencja jest zgodna z aspektem do którego się nią zwracamy. Intencje mogą być różne, ale należy pamiętać o konsekwencjach i być ich świadomym. Można się modlić o wszystko, ale nie wszystko tak naprawdę chciałoby się otrzymać, nie wszystko jest korzystne. Należy uważać o co się modlimy, gdyż można to otrzymać.

Przepracowywanie

Zdecydowanie należy najpierw przepracować dany problem psychologicznie, mentalnie, emocjonalnie. Ze względu na to, że gdy tego się nie zrobi, możliwości oczyszczania mogą się nie utrwalić i powrócimy do stanu sprzed oczyszczania. Poprzez przepracowanie rozumiem także nasze doświadczenie i wiedzę. Jeżeli robimy coś złego zawsze ponosimy negatywne konsekwencje, jeżeli nawet na początku jest przyjemnie i wydaje się nam, że osiągnęliśmy sukces. Gdy poniesiemy te konsekwencje, należy uczyć się na nich, nie popełniając ich już następnym razem. Im bardziej brniemy w negatyw, tym bardziej się degradujemy, zanieczyszczamy.

Należy korzystać z wiedzy psychologicznej i intuicyjnej. Zarówno systemy wierzeń oparte na etyce, jak i nauka i doświadczenie empiryczne są korzystne dla przepracowania mentalnego. Poprzez empirykę rozumiem doświadczenie przebadania tego co się przeżywa i przeżyło. Nigdy nie należy wchodzić na głęboką wodę, bez przygotowania, czyli tak jakby bez zestawu płetwonurka. Należy zaznajomić się z tematem zachowując trzeźwy osąd i rozsądek. Intuicja i emocjonalne przebadanie też jest konieczne. Poprzez energetyczne przebadanie rozumiem to w jaki sposób się czuje z tym tematem. Energetyczne czucie też jest potrzebne. Ze strony naukowej również należy się jak najbardziej przygotować.

Energetyka

Metod energetycznego oczyszczania jest multum. Czakry, prana, reiki, zagarnianie-spalanie, wizualizacja, merkaba. Najważniejsze jest by pamiętać o tym, by wiedzieć z czego się oczyścić i jaki sposób jest dla ciebie najbardziej odpowiedni. Do którego jesteś zestrojony. O technikach energetycznych nie będę się rozwodził. Można poszukać w necie bądź skorzystać z linków podanych na dole strony.

Mantrowanie

Na końcu chciałbym zauważyć, że mantry są małymi symbolicznymi modlitwami. Każde słowo coś znaczy, każde słowo w zestawieniu z innym stanowi silną modlitwę.

Om – Bóg. Om mane padme hum – ochrania i oczyszcza.

Mantry działają na zasadzie oczyszczania i realizacji, należy pamiętać by ich nie nadużywać, powtarzać je dość dużą ilość razy. Działają jak modlitwa, czyli to są prośby. Ważną rzeczą jest to, że gdy użyje się danej mantry lub modlitwy, po jakimś czasie doświadczamy tego czego nie chcieliśmy doświadczyć, by się nauczyć jak z tym walczyć. Na przykład prośba o pogodzenie się z kimś może powodować sytuacje konfliktowe, chociaż oczywiście najpierw jesteśmy wysłuchiwani i możemy doświadczyć pozytywnych sytuacji.

Kurs ezoteryki

 1. Klucz, czyli wstęp do ezoteryki
 2. Etyka, czyli granice z odrobiną ezoteryki
 3. Zasadność ezoteryki
 4. Absolut, czyli wszystko jest wszystkim
 5. Miłość, a rozwój duchowy
 6. Mantry, modlitwy, medytacje i oczyszczanie
 7. Paradygmaty Absolutu
 8. Kybalion, skrypt na szybko i własne przemyślenia
 9. Podstawowe medytacje
 10. Płaszczyzny i ciała
 11. Otwieranie i zamykanie czakr
 12. Medytacja według Sahaya Yogi
 13. Czakry, charakterystyka
 14. Jamy i nijamy
 15. Anioły, bogowie instrukcja obsługi

Achiever

Linki

http://przebudzenie.net/49-mudry-praca-z-czakrami.html

Achiever

1292
ZRODLO ARTYKULU

6 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *