Ars Notoria: Rzadki starożytny tekst, o którym mówi się, że uczy nadludzkich zdolności

Ars Notoria to rzadki starożytny magiczny tekst, o którym mówi się, że ma doskonalić pamięć i doskonalić akademię między innymi niesamowitymi rzeczami. 

„… Sztuka sławy objawiona Salomonowi przez Najwyższego Stwórcę. W imię Trójcy Świętej i niepodzielnej zaczyna się ta najświętsza Sztuka Wiedzy, objawiona Salomonowi, którą Najwyższy Stwórca przez swoich Świętych Aniołów usługiwał Salomonowi na Ołtarzu Świątyni; że w ten sposób w krótkim czasie poznał całą sztukę i naukę, zarówno liberalną, jak i mechaniczną, ze wszystkimi ich zdolnościami i właściwościami: nagle wlał się w niego, a także został napełniony wszelką mądrością, aby wypowiadać święte tajemnice najświętszych słów… ” – Sławna Sztuka Salomona .

Ars Notoria – starożytna magiczna księga do doskonałej pamięci i mistrzowskiej akademii

Czy wierzysz, że istnieją starożytne teksty, które pomagają zrozumieć, jak funkcjonują ludzie? Kilka nauk jest znanych z unikania wielu części, których nie mogą zrozumieć ani wyjaśnić, czy to możliwe, że jest to jedna z nich? W przeszłości napisano niezliczone starożytne księgi obiecujące nieziemskie moce tym, którzy z radością przyjmą tę wiedzę. W przeszłości ludzie mocno wierzyli, że starożytne pisma oferują magiczne moce i sposoby zmieniania świadomości tych, którzy je czytają.

Ale skąd pochodzi ta tajemnicza wiedza? W odległej przeszłości niewiele osób wiedziało, jak czytać lub interpretować starożytne (święte) pisma, które mogły z natury klasyfikować niektóre teksty jako tajemnicze i potężne.


„I wiedz o tym; że jeśli nie masz ksiąg w swoich rękach lub zdolności do ich przeglądania, nie jest ci dana; efekt tej pracy nie będzie zatem mniejszy: ale Oracje będą wtedy wypowiadane dwa razy, gdzie miały być tylko raz: A co do znajomości wizji i innych cnót, które te Święte Oracje mają; możesz je wypróbować i wypróbować, kiedy i jak chcesz. ( źródło ) – Ars Notoria The Notory Art of Solomon.


W słynnym grimuarze  — podręczniku magii, zawierającym instrukcje tworzenia magicznych przedmiotów, takich jak talizmany i amulety oraz wykonywania magicznych zaklęć — zwanym Lesser Key of Solomon, znajduje się starożytny tekst zwany Ars Notoria lub Notory Art of Solomon . Ten starożytny tekst pochodzi z XIII wieku, podczas gdy niektóre fragmenty zostały napisane już w XII wieku.

Chociaż w przeszłości istniało wiele starożytnych tekstów, które obiecywały nieziemskie moce, ten był inny, ponieważ skupiał się konkretnie na modlitwach, medytacjach i innych ćwiczeniach ustnych, w przeciwieństwie do innych książek, które skupiały się wyłącznie na zaklęciach, miksturach i rytuałach

Najstarsze pisma w tak zwanym mniejszym kluczu Salomona oferują tym, którzy go czytają i rozumieją, srebrny język, doskonałą pamięć i niewyobrażalną mądrość. Jednakże, ponieważ na przestrzeni wieków pojawiło się wiele „nieautoryzowanych” zmian, niezwykle trudno jest ocenić ich sukces i funkcjonalność.

Oryginalne teksty powstały w trzech różnych stylach, w tym hebrajskim, greckim i łacińskim. Mówi się, że sam król Salomon wykorzystał oryginalne pisma Ars Notoria, aby stać się mądrym, współczującym i utalentowanym władcą na Ziemi.

Wśród innych, którzy badali uprawnień ar s  Notoria był Jan Morigny, mnich XIV-wieczny, który próbuje osiągnąć mądrość i opanowanie akademickiej, został dotknięty nieziemskich i demonicznych wizji. Po nieudanej próbie kontynuował i stworzył swój własny grimuar o nazwie Libor Visonum, jednocześnie stwierdzając, że Ars Notoria jest prawdziwy i działa. Jednak dla czytelnika kosztowała go niezwykle wysoka cena.

Wewnątrz starożytnych tekstów znajduje się sztuczka komunikacyjna, którą wielu czytelników uzna za fascynującą. Nazywany „eksperymentem magnetycznym”, szczegółowo opisuje, jak dokładnie używać lodstone i kompasu, aby komunikować się na duże odległości. Uważa się, że gdyby obie igły potarły się dokładnie o lodestone, w końcu igły „zaplątałyby się” ze sobą. W związku z tym, jeśli jedna igła się poruszy, druga igła też się poruszy.

Co więcej, jeśli umieści się igły w środku kręgu liter i obrazów, dwie osoby mogą porozumiewać się na duże odległości poprzez literowanie słów.

Co ciekawe, starożytny tekst zawiera wiele pomysłów i pojęć, które uważa się za znacznie wyprzedzające swój czas.

Jednak biorąc pod uwagę dostępne informacje, trudno jest stwierdzić, czy takie starożytne teksty były prawdziwe i czy miały z tym jakąś moc. Biorąc pod uwagę, że w odległej przeszłości umiejętność czytania i pisania była bardzo niska, łatwo było manipulować ludźmi, aby uwierzyli, że coś (jak starożytna księga) ma magiczne moce związane z tym.

Możesz pobrać kopię, przetłumaczoną z łaciny na angielski przez Roberta Turnera, 1657 tutaj . (Przepisane i przekonwertowane na Acrobat przez Benjamina Rowe, lipiec 1999 Przedmowa copyright 1999 przez Benjamina Rowe)

https://www.ancient-code.com/the-ars-notoria-a-rare-ancient-text-said-to-teach-superhuman-abilities/

2392
ZRODLO ARTYKULU