ANTENA ELTANIN: DZIWNY ARTEFAKT ZNALEZIONY NA DNIE ANTARKTYCZNEGO MORZA

Antarktyda pozostaje jedną z największych tajemnic planety . Naukowcy wciąż odkrywają zjawiska niewyjaśnione przez archeologię czy tradycyjną naukę. Tak jest w przypadku anteny Eltanin . Uważane za najbardziej odizolowane miejsce ze względu na kilometry lodu, które je pokrywają. Antarktyda stała się prawdziwym bólem głowy dla społeczności naukowej, która nie mogąc jej dokładnie zbadać, nie jest w stanie wyjaśnić większości dziwnych zjawisk, które w niej zachodzą.

Antartida; zamrożona tajemnica Możliwe, że jest to starożytna lub pozaziemska zaawansowana technologia. Jego niegościnny ekosystem sprawia, że ​​jest zagadkową zagadką. Istnieją jednak dowody na to, że ten zamarznięty raj był w pewnym momencie historii miejscem tropikalnym . Potwierdzają to zapisy kopalne. Istnieją również inne, bardziej „namacalne” dowody, takie jak mapa Piriego Reisa . Pod koniec 1929 roku niemiecki teolog pracujący w Stambule w Turcji odkrył tajemniczy pergamin ze skóry gazeli z mapą. Mapa została datowana na rok 1513 i została wykonana przez admirała i kartografa osmańskiego Ahmeda Muhiddina Piri . Później znany jako Piri Reis. Ciekawostką tej mapy jest to, że przedstawiała Amerykę z niezwykłą szczegółowością. Chociaż kontynent amerykański odkryto 21 lat wcześniej, pierwsza wyraźnie narysowana mapa pojawiła się dopiero wiele lat później . Miał nawet zapis o Kordylierze Los Andes, którą odkryto 14 lat później. Jednak najbardziej zaskakującą rzeczą na mapie, która nadal przyprawia historyków o ból głowy, jest to, że Piri Reis opisał również Antarktydę, ale bez lodu . Z przyjaznym tropikalnym środowiskiem. Ale Antarktyda została odkryta w 1820 roku i była już pokryta lodem. Uważa się, że kartograf nie wykonał mapy sam, ale korzystał z dużej biblioteki w Konstantynopolu , która była w rękach osmańskich. Tam została oparta na starożytnych mapach, wykonanych przez inne starożytne cywilizacje , takie jak Egipcjanie i Indianie. Antena Eltanina USNS Eltani, amerykański statek poszukiwawczy. Źródło: zdjęcie marynarki amerykańskiej z DANFS/Wikimedia Commons Ale tajemnice Antarktydy na tym się nie kończą; wielu badaczy, urzędników i amatorów znalazło wiele struktur , które zgodnie z ortodoksyjną historią nie powinny istnieć. Jedno z tych odkryć zostało dokonane przez USNS Eltanin , bardzo zaawansowany oceanograficzny statek badawczy, który został zbudowany przez amerykańską Narodową Fundację Naukową w 1962 roku. Statek ten był pierwszym na świecie, który badał wody Antarktydy. Statek spędził 2 lata na przeprawie przez wody, wysyłając z powrotem dużą ilość nieznanych informacji, które pomogły wiele zrozumieć o regionie. Problem w tym, że jedna z tych danych zbiłaby ekspertów. 29 sierpnia 1964 USNS Eltanin sfotografował dno oceanu na zachód od Przylądka Horn na głębokości 5 kilometrów . Na obrazach pojawiła się tajemnicza konstrukcja stojąca w szczerym polu, wzdłuż dna morskiego Anomalie antarktyczne: co może ukrywać nauka głównego nurtu Konstrukcja miała około metra wysokości, była symetryczna i miała węzły, szprychy i wybrzuszenia zakończone kulistym węzłem. To nadało mu wygląd anteny lub nadajnika. Fotografie, w tym zdjęcie anteny Eltanina, zostały opublikowane w New Zealand Herald 5 grudnia 1956 roku. Artykuł zatytułowany „Obraz zagadki dna morskiego” brzmiał następująco:

„Amerykański statek badawczy Eltanin popłynął wczoraj do Auckland z tajemniczym zdjęciem zrobionym 2250 ramion 1000 mil na zachód od Przylądka Horn. Zdjęcie, które laikowi pokazuje coś w rodzaju złożonej anteny radiowej , odstaje od dna błota. Zdjęcie zostało zrobione 29 sierpnia aparatem podwodnym. Technologia starożytna czy pozaziemska? Zdjęcie wykonane przez USNS Eltanin.

Przez lata wielu badaczy i teoretyków twierdziło, że był to „obiekt poza czasem” lub Oopart , należący do jakiejś starożytnej cywilizacji zamieszkującej Antarktydę. Właściwie uważano, że pod lodem musi być dużo więcej takich konstrukcji. Najbardziej odważni twierdzili, że była to jakaś pozaziemska technologia pozostawiona tam w jakimś celu setki, a może tysiące lat temu. Jego celem może być wysyłanie sygnałów mapowania do cywilizacji, która go opuściła. Oczywiście sceptycy również przedstawili swój punkt widzenia. Najbardziej „racjonalnym” wyjaśnieniem było to, że była to gąbka morska. W szczególności z Cladorhiza concrescens Jednak to wyjaśnienie ma luźne końce; jego geometryczną formę, określone kąty, podobne wypukłości, guzki i promienie. Coś, co nie może być w anatomii gąbki morskiej. Ponadto, jeśli ta teoria jest prawdziwa, całe miejsce musi być pełne tego samego organizmu, ponieważ rozmnaża się bezpłciowo.

Antena Eltanin została znaleziona zupełnie sama . Do tego dodaje się również głębokość, w której został znaleziony; prawie 5 kilometrów. W tej odległości światło słoneczne nie dociera. To sprawia, że ​​istnienie gąbek morskich jest praktycznie niemożliwe. , mięsożerna gąbka. Teoria ta została również wspomniana przez biologa morskiego specjalizującego się w planktonie, takiego jak słynny Thomas Hopkins . Posunął się nawet do stwierdzenia, że ​​nikt na Ziemi nie mógł umieścić takiej anteny, ponieważ technologia pozwalająca dotrzeć na taką głębokość po prostu nie istnieje. Aby jeszcze bardziej zwiększyć zagadkę, w kanionie Sego w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych znajduje się petroglif datowany na rok 6000 p.n.e. C. z obrazem bardzo podobnym do anteny Eltanin. Do dziś antena Eltanin pozostaje zagadką dla nauki i archeologii. Również temat gorąco dyskutowany wśród naukowców, czy ta technologia została pozostawiona przez starożytną cywilizację? A może wręcz przeciwnie, czy jest to dowód życia pozaziemskiego?

https://codigooculto.com/enigmas/antena-eltanin-fondo-mar-antartida/

893

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *