Nowa tajemnica pojawia się na dnie morskim „enigmatyczny dźwięk

Zespół badawczy był w stanie uchwycić zagadkowy dźwięk w wykopie Mariana kilka miesięcy temu , który jest uważany za najgłębsze miejsce na Ziemi. Po pierwszej szczegółowej analizie schwytanego grupa naukowa opublikowała dokument wyjaśniający, jakie może być źródło tak zagadkowego dźwięku . Tajemnica wywołała wiele kontrowersji w sieciach społecznościowych i specjalistycznych blogach, ponieważ sytuacja ożywiła dobrze znany odcinek „Bloop”, dźwięk uchwycony prawie 20 lat temu.

Tajemnica tajemniczego dźwięku uchwyconego na dnie morza.
Badanie przeprowadzone przez specjalistów wykazało, że z niemal całkowitą pewnością bardzo rzadki dźwięk zarejestrowany w jamie, która ma ponad 11 000 metrów głębokości, ma pochodzenie biologiczne i został prawdopodobnie wydany przez niektóre nieznane gatunki wielorybów i że jak dotąd nie zaobserwowano.

Badania sugerują, że częstotliwość hałasu, która wynosi od 38 do 8000 herców, nie ma pochodzenia antropogenicznego, innymi słowy tych, które pochodzą z działalności człowieka. Właśnie dlatego zespół badawczy praktycznie natychmiast wykluczył, że był to statek lub ruch sejsmiczny, który mógł wywołać ten dziwny hałas na dnie morza.

Nowa tajemnica pojawia się na „enigmatycznym dźwięku” z dna morskiego
Jak informują naukowcy, wszystko wskazuje, że jest to jakieś źródło biologiczne. Źródła geologiczne, takie jak dźwięki o bardzo niskiej częstotliwości wytwarzane przez trzęsienia ziemi lub pęknięcia lodu, nawet te generowane przez wiatr lub deszcz, również nie są zapamiętywane. Uważa się, że te dziwne dźwięki zostały wyprodukowane biologicznie. Niektóre gatunki morskie.

Inne dźwięki z tą samą tajemnicą?
Dochodzenie wykazało, że ten sam dźwięk został już wcześniej zarejestrowany, między jesienią 2014 r. A wiosną 2015 r. Na pobliskich obszarach. Po przestudiowaniu dźwięków uchwyconych w tych datach naukowcy byli w stanie znaleźć nagranie, które zostało zarejestrowane na Wielkiej Rafie Koralowej.

To pokazało wiele podobieństw z tym uchwyconym w ostatnich dniach. Stwierdzono, że dźwięk był emitowany przez niektóre gatunki wielorybów karłowatych, więc uważa się, że najnowszym może być jakiś gatunek pokrewny. Jednak do tej pory nie ma takiego schematu.

Czy może to być wieloryb lub istota nieznana człowiekowi? Czy z drugiej strony to dźwięk, który nie pochodzi z naszej planety? Przypomnijmy, że prawie 20 lat temu podobna fala dźwiękowa, znana jako „Bloop”, mogła zostać uchwycona i która do tej pory nadal nie ma jasnego wyjaśnienia, dodała do najnowszych odkryć „dziwnych” śladów znalezionych na dole morze …

zrodlo

1367
ZRODLO ARTYKULU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *