Goliat istniał naprawdę: odnaleziono pozostałości kolosalnego miasta, w którym mieszkał

goliath-jest-rzeczywisty-znaleziono-resztki-kolosalnego-miasta-w-którym-zamieszkiwal
Gath było jednym z pięciu filistyńskich miast-państw, które zamieszkiwały Gazę. Dziś jest ono znane jako wybrzeże Izraela. Uważa się, że jest to pierwotne miasto, w którym mieszkał Goliat, biblijny olbrzym zabity przez Dawida.

Wydaje się jednak, że zostało to potwierdzone przez zespół archeologów, którzy prowadzili wykopaliska na terenie pozostałości biblijnego miasta, odkrywając gigantyczną warstwę starożytnych ruin.

Odkryto miasto Goliata
Aren Maeir, dyrektor wykopalisk, uważa, że kolosalne szczątki mogą być źródłem legend o olbrzymach i Filistynach.

Odkrycia dokonano podczas wykopalisk w Tell es-Safi, na terenie miasta Gath. Dzięki temu można było potwierdzić biblijne przekazy o ludziach większych niż zwykli ludzie.

Uważa się, że miasto osiągnęło swoje ogromne rozmiary w X i IX wieku p.n.e. Nowe znaleziska ujawniają jednak, że miasto z wczesnej epoki żelaza mogło być znacznie bardziej gigantyczne.

Miasto Gath zajmowało powierzchnię około 50 hektarów, czyli dwukrotnie więcej niż jakakolwiek inna ówczesna osada miejska.

Fortyfikacje odkryte przez archeologów miały również 4 metry szerokości, podczas gdy pozostałe budynki zaledwie 2 metry.

Bloki budowlane, które znaleziono w świątyni Goliata, były znacznie większe niż te, o których wspomina Stary Testament. Mierzą one prawie 2 metry, podczas gdy w późniejszych czasach miały zaledwie pół metra.

Archeolodzy twierdzą, że ogromne rozmiary budowli są uzasadnione tylko wtedy, gdy ich mieszkańcy byli znacznie wyżsi od reszty.

goliath-is-real-they-find-rests-of-the-colossal-city-in-which-I-dwell-1
Ponadto budynki te mogły mieć wpływ na tych, którzy badali rozwój miasta. Potwierdzenie istnienia tej rasy.

Giganci mogli istnieć
Według biblijnej opowieści Goliat był żołnierzem z Gat i mistrzem armii filistyńskiej, który przez czterdzieści dni oblegał Izraelitów i ich armię.

Musimy jednak pamiętać, że giganci nie są czymś wyjątkowym dla chrześcijaństwa. W wielu innych religiach i kulturach są one również wspominane.

Quinametzin – tak starożytni mieszkańcy Mezoameryki nazywali gigantów. Przypisuje się im powstanie takich miast jak Teotihuacan. U Norwegów i Greków również znajdujemy opisy kolosalnych olbrzymów.

Nawet dla wyznawców teorii o starożytnych astronautach rasa olbrzymów, zwanych też nefilimami lub “synami Boga”, była mieszańcami naszych stwórców, Anunnaki. Tak więc Goliat mógł być połączeniem człowieka i Anunnaki.

Choć tradycyjna archeologia twierdzi, że olbrzymy są jedynie postaciami z mitologii, znaleziska z ostatnich lat dowodzą, że jest inaczej. Po Ziemi naprawdę mogły chodzić olbrzymy.

https://www.ufospain.es/2022/03/31/goliat-real-encuentran-restos-de-colosal-ciudad-en-la-que-habito/

672
ZRODLO ARTYKULU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *