Tajemniczy obiekt podobny do mechanizmu z Antikythery znaleziony na Marsie

Mechanizm z Antikythery, niezwykły artefakt sprzed 2000 lat, który jest “najwcześniejszym znanym komputerem analogowym”, stał się przedmiotem debaty po tym, jak został wydobyty z wraku starożytnego statku na Morzu Śródziemnym.

Niektóre badania ujawniły niesamowite cyfrowe rekonstrukcje mechanizmu i wskazały jego skomplikowane działanie wewnętrzne, mimo że znaczna część artefaktu uległa erozji lub zaginęła podczas długiego spoczywania pod powierzchnią morza.

Niezależnie od badań i dociekań, wielu jest takich, którzy uważają, że ten tajemniczy starożytny mechanizm jest rzeczywiście pochodzenia pozaziemskiego, a jakby tego było mało, mamy teraz dowody na prawdziwość tej teorii.

Tajemniczy mechanizm na Marsie
Uznany ufolog i były członek Sił Powietrznych USA Scott C. Waring, obecnie profesor na Tajwanie, ponownie znalazł dziwny obiekt, tym razem na Marsie.

Jak wyjaśnia na swoim blogu Ufo Sightings Daily, podczas oglądania zdjęć Marsa wykonanych przez NASA (które można zobaczyć tutaj), znalazł coś, co przykuło jego uwagę.

Była to anomalia łudząco podobna do starożytnego komputera z brązu, zwanego mechanizmem z Antikythery.

Waring wyjaśnia, że mechanizm z Antikythery jest najstarszym przykładem komputera analogowego używanego do przewidywania pozycji astronomicznych i zaćmień z kilkudziesięcioletnim wyprzedzeniem.

Dla amerykańskiego ufologa to odkrycie na czerwonej planecie ma wiele podobieństw.

Uważa on, że jeśli mieszkańcy Marsa posiadali takie mechanizmy, jest to dowód na to, że w momencie zniszczenia powierzchni Marsa byli oni bardzo zaawansowani w swojej ewolucji.

“Kiedy przeglądałem indeks zdjęć NASA z Marsa, znalazłem coś, co jest trochę dziwne” – wyjaśnia Waring. “Znalazłem coś, co bardzo przypomina starożytny komputer z brązu, zwany mechanizmem z Antikythery.

“Mechanizm z Antikythery to starożytne greckie ręczne orrery, o których mówi się, że są najstarszym przykładem analogowego komputera używanego do przewidywania pozycji astronomicznych i zaćmień z kilkudziesięcioletnim wyprzedzeniem.”

“To odkrycie na Marsie ma wiele podobieństw. Jeśli mieszkańcy Marsa posiadali takie mechanizmy, jest to dowód na to, że w momencie zniszczenia powierzchni Marsa byli już daleko zaawansowani w swojej ewolucji.”

Waring dodaje, że NASA sugeruje, iż powierzchnia Marsa miała w przeszłości oceany i atmosferę, ale została zniszczona w wyniku ogromnej eksplozji naszego Słońca. Nowa marsjańska anomalia jest więc stuprocentowym dowodem na istnienie inteligentnych gatunków na czerwonej palecie.

“NASA sugeruje, że na powierzchni Marsa znajdowały się kiedyś oceany i atmosfera, ale zostały one zniszczone przez potężną eksplozję naszego Słońca. Ale ten komputer jest stuprocentowym dowodem istnienia inteligentnych gatunków na Marsie” – podsumowuje Waring.

Nowe odkrycie na Marsie wywołało różnego rodzaju spekulacje na temat jego pochodzenia.

Podczas gdy wierzący twierdzą, że jest to ewidentnie urządzenie pochodzenia pozaziemskiego, bardziej sceptyczni podają to samo wyjaśnienie – skała zżarta przez upływ czasu… Co o tym sądzisz?

https://www.mundoesotericoparanormal.com/descubren-misterioso-objeto-mecanismo-anticitera-marte/

1141

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *