Nowy świat z nigdy wcześniej nie widzianymi stworzeniami” odkryty przez chińskich naukowców

Świat został praktycznie zbadany w całości; Antarktyda już jest badana, wchodzimy coraz głębiej w ocean, najwyższe szczyty już zdobyte. Jednak wciąż istnieją zakątki, które pozostają tajemnicą. Tak jest w przypadku „nowego świata” odkrytego przez chińskich naukowców.

Naukowcy odkryli cały „nowy świat” na południe od Chin w ogromnej dziurze. Ma około 230 metrów głębokości i ma bardzo wysokie i wiekowe drzewa, gęste poszycie i najprawdopodobniej ma również nieznane nauce życie.

Nowy Świat?

Odkrycie zaskoczyło zespół grotołazów, którzy badali zapadlisko, twierdząc, że porównują go do zupełnie niezbadanego świata .

Chińska ekipa zeszła w jej głębiny 6 maja, znajdując w przepaściach 3 wejścia do jaskiń o długości przekraczającej 300 metrów i szerokości 150 metrów .

Chen Lixin, przywódca ekspedycji, stwierdził, że nie byłby zaskoczony, gdyby w jaskiniach istniały nieznane gatunki .

Dziura tak duża jak ta w Regionie Autonomicznym Guangxi nazywa się „tiankeng”, co po mandaryńsku oznacza „niebiańską studnię”.

Nagle otwierające się w ziemi zapadliska są cechą topografii krasu , endemicznej części tutejszego krajobrazu.

Podłoże skalne rozpuszcza się, gdy woda deszczowa przechodzi przez ziemię, stając się podczas swojej podróży bardziej zakwaszona dwutlenkiem węgla.

Stopniowo kwaśna woda tworzy coraz szersze tunele w podłożu skalnym, które przekształcają się w komory przypominające jaskinie. Potem ziemia po prostu opada, otwierając zapadlisko.

Różne czynniki, takie jak lokalny klimat lub geologia, wpływają na wygląd krasu. Wyjaśnił to George Veni , międzynarodowy ekspert od jaskiń, a także dyrektor wykonawczy Narodowego Instytutu Badań Jaskiniowych i Krasowych w Stanach Zjednoczonych.

Ten specyficzny zapadlisko to nie jedyny „nowy świat”. W zachodnim Teksasie znajduje się jaskinia, w której znajduje się wiele paproci tropikalnych, dzięki migrującym nietoperzom, które niosą ze sobą zarodniki paproci z Ameryki Południowej i Środkowej.

Największy na świecie i wielka tajemnica

W Stanach Zjednoczonych 25% powierzchni to kras wyrzeźbiony przez wodę lub pseudokras wyrzeźbiony przez wulkany lub wiatr. Około 20% światowej masy lądowej składa się z krajobrazu krasowego, jednak Chiny mają największy na świecie zapadlisko.

Odkryta w 1994 roku podziemna rzeka w lesie wydrążyła ten „podwójnie zagnieżdżony” zapadlisko i stworzyła w nim 600-metrowy wodospad . Spektakularne formacje krasowe w Chinach sprawiły, że region został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Odwiedzający mogą również znaleźć filary skalne i naturalne mosty.

Wszyscy naukowcy zgadzają się, że chiński zapadlisko jest czymś, czego nigdy wcześniej nie widziano i jest nowym światem pod Ziemią.

Od setek lat panowało przekonanie, że pod powierzchnią istnieje inny świat . Społeczność naukowa utrzymuje, że Ziemia jest nieprzerwaną serią warstw i płynnej magmy otaczającej gorący, gęsty rdzeń zbudowany głównie z żelaza i niklu.

Jednak nie wszyscy są przekonani. W XVII wieku niektóre z czołowych umysłów w nauce zaproponowały teorię pustej Ziemi . Nawet dzisiaj ta hipoteza ma obrońców, którzy próbują ją udowodnić książkami, stronami internetowymi, a nawet zorganizowanymi wyprawami.

W tej chwili musimy tylko poczekać na dalsze badania nad tym nowym światem znalezionym w Chinach. Oprócz przygotowania na wypadek odkrycia nowych gatunków

https://www.ufospain.es/2022/05/17/nuevo-mundo-con-criaturas-nunca-antes-vistas-hallado-cientificos-chinos/

720
ZRODLO ARTYKULU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *