Miasteczko Ochate pozaziemskie cywilizacje, czy nigdy nie możemy sobie tego wyobrazić?

Małe miasteczko Ochate, w Hiszpanii, jest od wielu lat opuszczone i znane wśród mieszkańców jako miejsce dziwnych i tajemniczych zjawisk. Jednym z najbardziej enigmatycznych dotychczasowych przypadków jest przypadek dziwnego UFO przelatującego nad tą wioską w 1981 roku. Od tego czasu wielu specjalistów i badaczy twierdziło, że dziwne historie, które nawiedzają tę wioskę, wynikają z faktu, że Obcy wzięli ją na serię testów naukowych i że UFO jest niczym innym jak dowodem na to.

Czy UFO może być dowodem na to, że Ochate ma bazę z pozaziemskimi cywilizacjami?
Miejsce, które jest skąpane w zagadkach i które jest kopalnią złota dla badaczy paranormalnych. Według badaczy, nazwa Ochate oznacza “drzwi duchów”, a wchodząc w jej pobliże, widzimy tylko kilka wciąż stojących domów, obok wieży kościelnej miasta.

Jedną z dziwnych ciekawostek tego miasta jest to, że w jego pobliżu znajduje się średniowieczna nekropolia, w której znajdują się grobowce wykopane na skale. Ponadto, istnieją pozostałości tego, co w pewnym momencie historii było uroczystą świątynią, której pochodzenie lub dla kogo została wzniesiona, nie jest znane.

Jest to wielki płaszcz tajemnicy, który otacza to dziwne miejsce, ale enigmatyczne zjawiska wyszły na pierwszy plan dzięki fotografii zrobionej około 81 roku, na której wyraźnie widać było UFO lecące nad niebem Ochate. Na zdjęciu można było uchwycić na niebie dziwne zjawisko świetlne, podobnie jak te zgłaszane przez mieszkańców pobliskich miejscowości, a nawet przez siły zbrojne kraju podczas manewrów szkoleniowych w pobliżu miejsca.

Oczywiście, jak w wielu podobnych przypadkach, kilku sceptyków i badaczy zdyskredytowało obraz dopiero kilka miesięcy później, ale nawet Szkoła Fotografii Uniwersytetu w Bilbao nie mogła twierdzić, że obraz był fałszywy lub że był to jakiś rodzaj oszustwa. W rezultacie historia miasta szybko stała się znana, a otaczające ją historie szybko wyszły na jaw.

Istnieje wiele danych, które potwierdzają paranormalne historie miasta; zostało ono całkowicie zniszczone przez dziwne epidemie, które dotknęły je w XIX wieku, dzięki czemu zyskało reputację przeklętego miasta przy kropli kapelusza. Dziwne jest jednak to, że daty tych wybuchów chorób są zupełnie inne niż daty, kiedy choroby zaatakowały pobliskie hrabstwa.

1239
ZRODLO ARTYKULU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *