Obszar 51 Konspiracje

W 1955 roku, według niedawno odtajnionego raportu CIA , trójka tajnych agentów przeprowadziła zwiad w zachodnich Stanach Zjednoczonych w poszukiwaniu odległego miejsca, w którym rząd mógłby przetestować prototyp samolotu szpiegowskiego U-2.

Pewnego dnia przelecieli nad solniskiem Groom Lake w Nevadzie i znaleźli dokładnie to, czego szukali – stare opuszczone lądowisko Army Air Corps, które znajdowało się zaledwie 100 mil (161 km) od Las Vegas, ale tak daleko od utartej ścieżki, że nie miał nawet imienia. Na mapach rządowych miejsce to zostało wyraźnie oznaczone jako Obszar 51 Poligonu Testowego w Nevadzie. Przez dziesięciolecia urzędnicy starali się nawet nie przyznać do istnienia ściśle tajnej bazy, nie mówiąc już o ujawnieniu czegokolwiek na temat tajnych wojskowych badań kosmicznych, które tam się odbywały ].

Niemniej jednak, trudno było zachować całkowitą ciszę po tym, jak piloci linii lotniczych zaczęli zgłaszać tajemnicze obserwacje UFO . Strefa 51 stopniowo przekształciła się w coś, co w artykule Los Angeles Times z 2009 roku nazwał „najsłynniejszą instytucją wojskową na świecie, która oficjalnie nie istnieje” . Amatorscy śledczy rozbili obóz, metodycznie skanując niebo przez lornetkę w nadziei, że uda im się rzucić okiem na tajemnicze wydarzenia [źródło: Ball ]. W 2010 roku, po pewnym odtajnieniu, byli pracownicy Strefy 51 mogli publicznie porozmawiać o niektórych egzotycznych projektach, nad którymi pracowali .

Ale rzeczywiste, udokumentowane sekrety Strefy 51 okazują się dość nudne w porównaniu z mitologią popkultury, która rozwinęła się wokół tego miejsca. Tajny charakter Strefy 51 sprawił, że był to idealna pusta karta dla pokoleń teoretyków spiskowych. Oto 10 ich bardziej dziwacznych twierdzeń.

  1. Obcy statek kosmiczny rządowych inżynierów odwrotnych tam
  2. To Centrum przesłuchań dla schwytanych kosmitów
  3. Autopsje martwych kosmitów odbywają się w Strefie 51
  4. To siedziba tajnego rządu światowego
  5. Lądowanie na Księżycu w 1969 roku odbyło się w Strefie 51
  6. Ma 40-piętrowy podziemny bunkier i inne szalone budynki
  7. To dom czarnych helikopterów
  8. Hodują hybrydy człowiek-obcy
  9. Broń do manipulacji pogodą jest testowana
  10. W ogóle nic się tam nie dzieje

10: Obcy statek kosmiczny rządowych inżynierów odwróconych

Teoretycy spisku sugerują, że rząd USA przechwycił i zbadał pozaziemskie statki kosmiczne.

W 1989 roku człowiek imieniem Bob Lazar twierdził, że został zatrudniony na krótko jako badacz w części Strefy 51 zwanej S-4, która była tak tajna, że ​​on i inni pracownicy zostali tam zabrani autobusem z zaciemnionym -out okien, aby nie mogli rozróżnić trasy.

Lazar twierdził, że w hangarach na S-4 widział latające spodki, najwyraźniej pochodzenia pozaziemskiego. Napędzane były przez reaktory antymaterii, napędzane tajemniczą czerwono-pomarańczową substancją o nazwie Element 115. Urządzenie generowało „falę grawitacyjną” tak potężną, że jeśli rzucisz piłeczką golfową w jego kierunku, piłka odbije się, opowiadał Lazar . Rząd próbował wykonać inżynierię wsteczną UFO , starając się wykorzystać tę technologię do celów wojskowych. Lazar powiedział, że został zwolniony z pracy po tym, jak został przyłapany na wyprowadzaniu przyjaciół na pustynię w nocy, aby mogli oglądać loty próbne przechwyconych spodków . Później zakwestionowano referencje Lazara w Strefie 51

Ale szersze wyobrażenie, że Pentagon w rzeczywistości kradnie wszystkie swoje wymyślne gadżety – od tajnych samolotów po kevlar – od obcych wynalazców, jest po prostu zbyt rozkosznie konspiracyjne, by odejść .

9: To centrum przesłuchań schwytanych kosmitów

Wystawa w Muzeum UFO w Roswell, NM, odtwarza nagłówki z niesławnego incydentu.

W wyobraźni teoretyków spiskowych jedną z funkcji Strefy 51 jest pełnienie funkcji odpowiednika więzienia dla oskarżonych terrorystów w Zatoce Guantanamo. Różnica polega na tym, że zatrzymani są istotami pozaziemskimi i nie muszą nosić pomarańczowych kombinezonów ani słuchać głośnego heavy-metalowego rocka, gdy próbują zasnąć. Tezę tę potwierdzają kolejne rewelacje naukowca z Strefy 51, Boba Lazara, które sam opisały. Przypomniał sobie, że prowadząc korytarzem na S-4, na chwilę zerknął przez małe okno i dostrzegł małą, szarą istotę pozaziemską stojącą między dwoma mężczyznami ubranymi w białe fartuchy. Zanim mógł lepiej się przyjrzeć, został popchnięty przez strażnika, który kazał mu przestać patrzeć i iść dalej

Inny samozwańczy informator, „Victor”, który również twierdził, że pracował w Strefie 51, powiedział w wywiadzie radiowym w 1997 roku, że był świadkiem przesłuchania kosmitów, a nawet dostarczył ziarniste wideo, które podobno pokazuje ludzkiego oficera próbującego komunikować się telepatycznie. z drobnym pozaziemskim pilotem, który został zestrzelony przez wojsko USA

8: Autopsje martwych kosmitów odbywają się w Strefie 51

Pomimo sfałszowanego filmu dokumentalnego, który rzekomo przedstawia autopsję kosmitów – i teorie spiskowe, które sugerują inaczej – nikt nie przeprowadził sekcji zwłok na obcych w Strefie 51. George Doyle / Getty Images

Pomysł ten pojawia się w kulturze popularnej od połowy lat 90. XX wieku, kiedy pojawił się 17-minutowy czarno-biały film, który rzekomo przedstawia zespół ludzi w białych kombinezonach chroniących przed biologicznym rozcięciem i usunięciem narządów z tego, co wydawało się być maleńkim trupem kosmity Materiał filmowy emitowany w telewizji w wielu krajach i kopie stał się popularnym przedmiotem sprzedaży wysyłkowej, mimo że sceptycy zauważyli, że zespół przeprowadzający sekcję wydawał się niewiarygodnie niezdarny ze swoimi narzędziami chirurgicznymi. Wiele lat później producenci filmu wydali kontynuację dokumentalną, w której przyznali się do sfałszowania sekcji zwłok – choć twierdzili, że zrobili to tylko po to, by zastąpić oryginalne, uszkodzone nagrania.

Ale wierzący mogą czerpać pocieszenie z innych rzekomych filmów z sekcji 51 , które pojawiły się od tamtego czasu, takich jak DVD z 2012 roku „Alien from Area 51: The Alien Autopsy Footage”, które kusi ciekawskich etykietą „Warning: Graphic Material” . Kolejny fragment podejrzanego materiału pojawił się w 2014 roku, rzekomo przedstawiając częściowo rozciętego obcego o wysokości 4 stóp (122 cm) z odciętą, podobną do owada głową

7: To siedziba tajnego rządu światowego

Niektórzy sugerują, że kosmici i ludzkie elity współpracują, aby stworzyć mroczny globalny rząd.

Jeśli interesujesz się teoriami spiskowymi z naprawdę wielkim rozmachem, Strefa 51 jest wygodnym miejscem do zebrania wszystkich wątków w jedną całość. Dlatego niektórzy spekulują, że zakres testowy jest logicznym miejscem dla lokalizacji Majestic 12 . Ten ostatni, jeśli kupisz narrację opracowaną przez anonimowego autora na stronie spiskowej Educate-Yourself.org , jest tajnym komitetem rządowym, który pracuje w cieniu przez ponad sześć dekad, aby wypracować umowę na jedno- światowy rząd, w którym planeta byłaby wspólnie rządzona przez elity ludzkie i pozaziemskie.

MJ-12, jak nazywają go ćpuny spiskowców, rozpoczął się podobno jako panel naukowców i dowódców wojskowych z niebieską wstążką, utworzony przez prezydenta Harry’ego Trumana w 1947 roku, wkrótce po katastrofie statku kosmicznego w pobliżu Roswell w Nowym Meksyku. Jak głosi historia, MJ-12 jakimś cudem w końcu nawiązał kontakt z kosmitami i pośredniczył w spotkaniu między nimi a prezydentem Dwightem Eisenhowerem. To z kolei zaowocowało porozumieniem, w którym rząd USA uzyskał pozaziemską technologię w zamian za odwrócenie uwagi, kiedy załogi UFO okaleczały bydło i porywały ludzi, aby przeprowadzać na nich dziwne eksperymenty .

6: Lądowanie na Księżycu w 1969 roku odbyło się w Strefie 51

Chociaż udowodniono, że ludzie chodzili po Księżycu, teoretycy spiskowi twierdzą, że został on wystawiony, a być może w Strefie 51.

W scenariuszu zaproponowanym przez pisarza spiskowego Billa Kaysinga naukowcy z NASA odkryli pod koniec lat 60. XX wieku, że wysłanie astronautów na Księżyc byłoby niemożliwe ze względu na ryzyko śmiertelnego promieniowania. Ale zamiast przechodzić przez żenujące zamknięcie kosztownego programu Apollo, urzędnicy wymyślili genialną mistyfikację. Zorganizowali prawdziwy start rakiety, ale gdy statek kosmiczny zniknął z pola widzenia, załoga Apollo 11 została potajemnie przeniesiona do samolotu wojskowego i przewieziona na scenę filmową. Kilka dni później astronauci Neil Armstrong i Buzz Aldrin odgrywali rolę w lądowaniu na Księżycu przed kamerami, a fałszywe zdarzenie zostało następnie przekazane przez NASA milionom niczego niepodejrzewających widzów.

Całkiem śliskie, co? Jeden problem z tym założeniem: gdzie rząd mógłby zorganizować takie wydarzenie konspiracyjne, nie ryzykując politycznej katastrofy, która wyniknie z ujawnienia oszustwa? Prawdopodobnie nie chcieliby sfilmować fałszywego lądowania na księżycu w hollywoodzkim studiu. Byłoby bardziej sensowne filmowanie w odległej, ściśle tajnej instalacji wojskowej, o istnieniu której opinia publiczna nawet nie wiedziała. Obszar 51 byłby oczywiście idealny do tego celu

5: Jest 40-piętrowy podziemny bunkier i inne szalone budynki

Skryty charakter obiektu rządowego zainspirował teorie podziemnych kompleksów.

Przez dziesięciolecia rząd dołożył wszelkich starań, aby ukryć wszelkie dowody na to, co faktycznie zostało zbudowane w Strefie 51, a nawet zablokować opublikowanie orbitalnego zdjęcia obszaru z 1974 r., Wykonanego nieumyślnie przez astronautów Skylab .

Brak weryfikowalnych informacji o architekturze Strefy 51 podsycił gorączkowe wyobrażenia teoretyków spiskowych. Niektórzy sugerowali, że w bazie znajdują się fałszywe budynki typu „scoot-and-hide”, zaprojektowane tak, aby można było wsunąć pod nie samoloty i ukryć, gdy satelita ma przelecieć nad ich głowami. Inni twierdzą, że większość samej bazy jest w rzeczywistości niewidoczna, a pod powierzchnią znajduje się ogromny podziemny obiekt z aż 40 poziomami.

Ta podziemna infrastruktura jest rzekomo chroniona na poziomie gruntu przez warstwy środków bezpieczeństwa, począwszy od czujników, które mogą wykrywać zarówno ruch, jak i zapach intruzów, po czarne helikoptery wyposażone w technologię stealth [źródło: McConnachie i Tudge]. Według Lazara podziemne hangary, w których znajdowały się schwytane UFO, zostały w rzeczywistości wyrzeźbione w podstawie góry. Każdy miał wejście z gigantycznymi drzwiami z symulowaną teksturą piasku, która wtapiała się w krajobraz

4: To siedziba czarnych helikopterów

SR-71 „Blackbird” był ściśle tajnym samolotem opracowanym w Strefie 51.

Według wiedzy teoretyków spiskowych, obszar 51 jest miejscem produkcji niesławnych czarnych helikopterów rządowych , które podobno są używane do przeprowadzania złowrogich misji, takich jak rozpylanie chmur toksycznych chemikaliów na podmiejskie dzielnice. Byli nawet ludzie, którzy twierdzili, że zostali uprowadzeni przez rządowe czarne helikoptery i przekazani załogom latających spodków w celu zbadania, co sugeruje związek między istotami pozaziemskimi a ludzką elitą, która ma na celu wykuwanie jednego światowego rządu i mieszanie się dwa gatunki. To wspaniale, jak wszystkie te rzeczy tak zgrabnie do siebie pasują, prawda? .

Okazuje się, co zaskakujące, że u podstaw tej teorii może kryć się chociaż odrobina prawdy. Jak donosi Las Vegas Review-Journal w 2011 roku, omijająca radary technologia stealth używana przez helikoptery MH-60 Black Hawk podczas nalotu na kompleks Osamy bin Ladena została opracowana na początku lat 90-tych w Strefie 51.

Dodatkowo Area 51 przetestował inne samoloty o niesamowitych zdolnościach. Być może najlepszym przykładem jest SR-71 Blackbird, samolot szpiegowski z czasów zimnej wojny, który regularnie przekraczał prędkość 2000 mil na godzinę (3220 km / h) na wysokości 80 000 stóp (24 390 metrów).

3: Hodują hybrydy człowiek-obcy

Posąg obcego stoi na straży autostrady Nevada w pobliżu bazy w Strefie 51.

Chociaż rząd USA rzekomo kontroluje Strefę 51, wielu teoretyków spiskowych podejrzewa, że ​​tajna baza została dokooptowana przez istoty pozaziemskie i że małe szare istoty teraz albo dzielą się władzą, albo nawet kierują serialem. A dlaczego mieliby to robić?

Jedno z podejrzeń jest takie, że założyli laboratoria, w których pracują, prawdopodobnie wraz z naukowcami rządowymi, próbując wyhodować rasę hybryd ludzkich i obcych. Gorączkowe umysły teoretyków oferują różne wyjaśnienia tego projektu. Na przykład artykuł na stronie Collective-evolution.com wyjaśnia, że ​​celem jest stworzenie kadry agentów piątej kolumny / przyszłych przywódców Nowego Porządku Świata, którzy wyglądają dokładnie tak jak reszta z nas, ale potajemnie posiadają „ zdolności umysłowe / psychiczne i spójność społeczna kosmitów ”.

Inni uważają, że obcy mają jeszcze bardziej przerażający cel. Hybrydy kosmitów i ludzi, które są pod kontrolą obcych (za pomocą jakiegoś rodzaju elektronicznych implantów), są tworzone jako źródło narządów, których istoty pozaziemskie potrzebują do uzupełnienia swoich własnych ciał

2: Broń do manipulacji pogodą jest testowana

Eksperymenty mające na celu uzbrojenie pogody? To coś, co sugerują teoretycy spiskowi, dzieje się w Strefie 51.

Kiedy połączysz dwa popularne obiekty teorii spiskowych – Obszar 51 i twierdzenie, że naukowcy rządowi potajemnie próbują manipulować atmosferą, próbując opracować broń kontrolującą pogodę – otrzymujesz kombinację, której nie można się oprzeć, jak powiedzmy czekolada. zakryty boczek. Oficjalna strona Biura Turystyki Las Vegas w Las Vegas próbuje nawet zwabić odwiedzających ten obszar, wspominając, że “podobno” ma miejsce tam eksperyment z kontrolą pogody.

Ta teoria spiskowa może wypływać z prawdziwej prawdy: według raportu National Science Foundation, wojsko USA faktycznie zaangażowało się w Projekt Cirrus, wysiłek badawczy pod koniec lat czterdziestych i wczesnych pięćdziesiątych XX wieku, aby znaleźć sposób na modyfikację chmur i wykorzystanie deszczu – lub być może brak tego – jako broni. Między 1962 a 1983 rokiem National Oceanic and Atmospheric Administration prowadziła projekt o nazwie Project STORMFURY, w ramach którego naukowcy próbowali wykorzystać zasiewanie chmur do spowolnienia huraganów , choć bez większego powodzenia [źródło: NOAA ]. Chociaż nie ma dowodów na to, że takie badania były kontynuowane w Strefie 51, modyfikacje pogody brzmią jak sztuczka, którą naukowcy rządowi próbowaliby złapać na schwytanych kosmitach.

1: W ogóle nic się tam nie dzieje

Niektórzy teoretycy twierdzą, że plotki na Strefie 51 były tylko czerwonym śledziem, który zepchnął opinię publiczną ze szlaku tego, co tak naprawdę robił rząd.

Jeśli naprawdę chcesz nie ufać rządowi, może to być ostateczna teoria spiskowa Strefy 51. A co by było, gdyby wszystkie te tajemnicze wydarzenia na miejscu – i oficjalna odmowa przyznania się do istnienia bazy – faktycznie były częścią zawiłego mistyfikacji z wprowadzeniem w błąd? Może się zdarzyć, że rząd dawno temu przeniósł swoje tajne badania w inne, jeszcze bardziej odległe miejsca, jednocześnie subtelnie pobudzając publiczną ciekawość Strefą 51, abyśmy wszyscy patrzyli w niewłaściwe miejsce .

Ale to nie wszystko. Brytyjski dziennikarz i filmowiec Mark Pilkington argumentuje, że cała subkultura wierząca w UFO stała się ofiarą skomplikowanej, trwającej operacji propagandowej . Twierdzi, że przez lata siły powietrzne Stanów Zjednoczonych i społeczność wywiadowcza po cichu pracowały nad rozpowszechnianiem przekonania, że ​​UFO rozbiły się na amerykańskiej ziemi i że rząd ukrywa i gromadzi zaawansowane technologie obcych. Wszystko to miało odwrócić uwagę od rzeczywistych eksperymentalnych samolotów szpiegowskich i innych gadżetów, które rząd faktycznie opracowywał. Air Force , mówi, zbiera raporty o UFO, a następnie porównano je z harmonogramem U-2 samolot szpiegowski lotów, w celu ustalenia, czy samolot był widoczny dla obserwatorów naziemnych [źródło:Kingsbury ]. Teraz, jak to , że za to, że przebiegły?

Wiele Więcej informacji

Uwaga autora: 10 Konspiracji w Strefie 51

To było interesujące zadanie, ponieważ od dziesięcioleci fascynowała mnie subkultura spiskowa – od starej szkoły wątpiących z Komisji Warrena, z którymi spotkałem się jako reporter prasowy w latach 80. XX wieku, po nowe pokolenie 9-11 “trutherów ”. Ale entuzjaści Strefy 51 wydają mi się szczególnie żarliwi. Może tak być, ponieważ możliwe jest użycie fragmentów wiedzy o Strefie 51, aby rozwinąć wielką, nadrzędną metaorie spiskową, która zapewnia wszechstronne, alternatywne wyjaśnienie całej naszej najnowszej historii.

https://ihow.pro/pl/p/10-obszar-51-konspiracje/nMb0DMlt5ILut4Lp2oiEMFGXr86i0S34MIxr2EvZu38?fbclid=IwAR3f8dMSjdnM3C_Fbdeqy0N9fN4Edn8GXaMrVvE6jXNnDY638cdaE4PZbLs

1338

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *