Tajemnicze wynalazki Nikoli Tesli: „Od lasera do teleportacji”

Nikola Tesla jest prawdopodobnie najbardziej tajemniczym i niezrozumianym ze wszystkich wielkich naukowców, człowiekiem wyprzedzającym swoje czasy. Istnieje wiele wynalazków i odkryć, z których niektóre pozostają tajemnicą.

Tesla mógł być pionierem promieni rentgenowskich, które Wilhelm Roentgen wprowadził w 1895 roku. Faktem jest, że Nikola pracował z lampami próżniowymi kilka lat wcześniej.

Podczas eksperymentów odkrył nieznane promieniowanie, które może przenikać obiekty. Ale naukowiec był wtedy tak zajęty, że porzucił badania promieni rentgenowskich.

Dopiero po odkryciu Röntgena Tesla zdał sobie sprawę o co tu chodzi

Serb postanowił wrócić do tematu i był tak podekscytowany, że zaczął skanować wszystkich w rzędzie: psy, kolegów, a nawet siebie.

Aby uzyskać niektóre zdjęcia, przejście pod rentgen zajęło mu około godziny.

Początkowo badacz uważał, że te promienie są nieszkodliwe, więc promieniował na głowę, dłonie, a nawet oczy. Tesla przestał to robić, gdy zobaczył oparzenia.

Jak Tesla „spowodował trzęsienie ziemi

„Pewnego dnia ziemia zatrzęsła się w okolicy. W panice mieszkańcy wybiegli na ulicę, myśląc, że to trzęsienie ziemi.

„Policja pobiegła do laboratorium Tesli i odkryła, że ​​rozbił urządzenie, które zostało zainstalowane u podstawy budynku. Kiedy urządzenie się zepsuło, trzęsienie ziemi ustało.

„To było urządzenie, które generowało wibracje o ultrawysokiej częstotliwości i ultradźwięki”.

„Wibracje te wywoływały rezonans wewnętrzny w obiektach, gdy dopasowywały się do częstotliwości swoich drgań własnych. Tesla widział w tym niszczycielską siłę o ogromnych proporcjach.

Wynalazek radia
W 1890 roku Tesla przewidział pojawienie się urządzenia, które umożliwi słyszenie muzyki i ludzkiej mowy z dużej odległości od źródła dźwięku.

„Obrazy lub tekst są przekazywane w ten sam sposób” – uważał naukowiec. Można powiedzieć, że wynalazca przewidział erę komunikacji bezprzewodowej i Internetu.

Jeśli chodzi o radio, Tesla przeprowadzał eksperymenty. Zainstalował 5-kilowatowy nadajnik i odbiornik iskry w odległości dziesięciu metrów od siebie, z których położył kable do sufitów, które służyły jako anteny. Wiadomości zostały wysłane od nadawcy do słuchawki odbiorcy.

Chociaż Tesla zbudował pierwszy falowy nadajnik radiowy w 1893 roku przed Marconim, Włoch był bardziej zwinny. Zakwestionował patenty serbskie na samo urządzenie i system przesyłu energii w sądzie.

Potem Nikola został bez sławy i patentów, a Marconi otrzymał Nagrodę Nobla.

Dopiero po śmierci obu wynalazców Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych podtrzymał prymat Tesli w wynalezieniu systemu komunikacji bezprzewodowej.

pilot
W 1893 roku Tesla zaczął opracowywać zdalnie sterowane pojazdy. Jednak dwa lata później pożar zniszczył cały jego rozwój, w tym już istniejące mechanizmy.

Po raz pierwszy naukowiec pokazał swoje wynalazki na wystawie w 1898 roku. Za pomocą pilota Tesla kazał zdalnie sterowanej łodzi wykonywać różne manewry.

Ekspozycja naukowca okazała się sensacją.

Wynalazca zaproponował również stworzenie zdalnie sterowanej łodzi podwodnej do wysadzania wrogich statków. Jednak wojsko nie było zainteresowane rozwojem Tesli.

Bezprzewodowe zasilanie
Ale Tesla nie martwił się, co pomyśli wojsko. Był tak zaintrygowany pomysłem bezprzewodowej transmisji mocy, że udał się do Colorado Springs, aby przeprowadzić eksperymenty.

Specjalnie do eksperymentów zbudowano tu antenę o wysokości 60 metrów . Miejscowi często obserwowali, jak wieża generuje ogromne pioruny.

Wkrótce bankier John Morgan przekazuje Tesli pieniądze na projekt globalnej sieci radiowej. Jednak naukowiec nie zapomniał o swoim pomyśle o bezprzewodowej transmisji energii elektrycznej.

Za otrzymane fundusze zbudował nowe laboratorium z wieżą ramową w Wardencliff, które stało się znane na całym świecie.

Morgan nie miał całego pomysłu. Dlaczego trzeba budować wieżę, skoro Marconi transmitował sygnał przez Atlantyk i bez tego sygnału?

Tesla wyznał następnie Morganowi, że nie interesuje go komunikacja radiowa, ale bezprzewodowa transmisja energii do dowolnej części planety. Nie było to jednak częścią planów przedsiębiorcy i zaprzestał finansowania.

Cała ta historia wpłynęła na opinię finansistów o naukowcu. Nie chcieli zajmować się Teslą i inwestować w nią.

Sprawy naukowca pogarszały się. W 1905 r. Jego patenty na silniki prądu przemiennego i inne konstrukcje wygasły, a płatności zostały zawieszone.

Podczas pierwszej wojny światowej rząd amerykański zdecydował się wysadzić wieżę Wardenclyffe, ponieważ obawiał się, że stanie się latarnią morską dla niemieckich statków.

Więc marzenie Tesli o informacyjnym zjednoczeniu świata upadło.

Nierozwiązane sekrety Nikoli Tesli
Wiele odkryć dokonanych przez serbskiego naukowca do dziś pozostaje tajemnicą. Tesla nie zostawił żadnych rysunków ani notatek.

Zachowane są tylko fragmentaryczne informacje i oczywiście legendy.

Tesla został uznany za „winowajcę” eksplozji Tunguskiej w 1908 roku. Ogromna fala energii mogła przepłynąć z Wieży Wardencliff przez jonosferę na Syberię.

Jeśli był to meteoryt, nie znaleziono po nim śladu. Pomimo faktu, że projekt Wardenclyffe nie był już finansowany w 1905 roku, zespół pozostał tam, a Tesla mógł kontynuować swoje eksperymenty w tajemnicy.

Według samego naukowca objawienia techniczne i naukowe otrzymał od konkretnego eteru – pojedynczego pola informacyjnego z Ziemi. Stamtąd otrzymał niesłyszalne dla nikogo sygnały, nawet z Wenus i Marsa.

W 1931 roku Tesla zaprezentował interesujący rozwój. Silnik benzynowy został wyjęty z samochodu i zainstalowano silnik elektryczny.

Tesla postawił więc przed publicznością pudełko z dwoma prętami pod maską i podłączył je do silnika. Ze słowami „Teraz mamy moc” Tesla usiadł za kierownicą i odjechał.

Samochód rozpędzał się do 150 kilometrów na godzinę i nie trzeba go było ładować. Zapytany, skąd pochodzi energia, Tesla odpowiedział, że pochodzi z eteru.

Jednak opinia publiczna postrzegała wynalazek jako szarlatana. Potem niezadowolony wynalazca wyciągnął spod maski cudowne pudełko i zabrał je. Jaki to był typ urządzenia, wciąż nie jest znany.

Naukowiec przypisuje się również udział w tajnym projekcie wojskowym, który później doprowadził do słynnego eksperymentu w Filadelfii .

Na krótko przed śmiercią Tesla ogłosił rozwój „promieni śmierci”. Jego nowy wynalazek mógł zniszczyć samoloty w odległości 400 kilometrów.

Mówi się, że wojsko kupiło plany i stworzyło na ich podstawie nowoczesne instalacje laserowe.

Ponadto gazety napisały, że Tesla pracuje nad stworzeniem sztucznego umysłu i możliwością fotografowania myśli.

Dopiero teraz świat rozpoznaje odkrycia, których dokonał Tesla. Na przykład efekt Kirliana został opatentowany w 1949 roku, chociaż Tesla pokazał wspaniały efekt „aury” obiektów pod koniec XIX wieku.

Niektórzy naukowcy dają się teraz ponieść badaniu pola torsyjnego i szukaniu informacji na jego temat w fragmentarycznych zapisach Tesli. Ale zostało tylko kilka z nich.

Być może Nikola Tesla spalił je na krótko przed śmiercią, gdy zdał sobie sprawę, że jego wiedza jest zbyt niebezpieczna dla irracjonalnej ludzkości.

Wykorzystując projektor i rozkładaną książeczkę, Marco Tempest opowiada porywającą wizualnie historię Nikoli Tesli – zwanego “największym pasjonatem, jaki żył na Ziemi” – od triumfalnego wynalazku napięcia przemiennego, po ostatnie dni bez grosza przy duszy.

Wielkie tajemnice naszego istnienia nie zostały jeszcze rozwiązane, nawet śmierć nie może być końcem”.

Nicholas Tesla

https://www.ufo-spain.com/2021/01/21/misteriosos-inventos-nikola-tesla-laser-a-teletransportacion/

4913
ZRODLO ARTYKULU

2 Responses

  • To się bardzo źle czyta, ktoś opanował copy/paste i translatora, ale już gramatyki, czy budowy zdań złożonych raczej nie. Eh.. Znów bełkot..

    • to jest tlumaczone z nemieckiego to nie takie proste by uzywac gramatyki w jeyzku niemieckim to trudne teraz mozesz posluchac niz czytac dodalem syntezator mowy trzeba byc wdziecznym ze chociarz mozna to przeczytac bo ta wiedza nie byla tak dostempna skoro uwarzasz ze belkot to znaczy ze brak ci szacunku dla autora wpisu a co dopiero do tesli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *