MEMORIAL MOUND – NAWIEDZONY DOM POGRZEBOWY

‘Memorial Mound — nawiedzony dom pogrzebowy, to jedno z miejsc, które z pewnością znalazłoby się u szczytu listy, która określa lokalizacje, które sprawiają, że ciarki przechodzą po plecach i włos się jeży na głowie. Często odwiedzając konkretne miejsca, odczuwamy niepokój, a nawet strach. Przyczyną może być historia konkretnego budynku lub po prostu mroczny klimat, jaki w nim panuje. Wiele osób nie czuje się komfortowo w konkretnych budynkach, z uwagi na fakt ich przeznaczenia i tego, w jaki sposób są wykorzystywane. Często tak to właśnie wygląda w kontekście domów pogrzebowych lub mauzoleów. Memorial Mound jest domem pogrzebowym zlokalizowanym w Alabamie i z pewnością można umieścić go u szczytu listy najstraszniejszych miejsc na świecie.


Jak to się zaczęło?Lata sześćdziesiąte XX wieku, Stany Zjednoczone, nastolatek o nazwisku Clyde Booth porzuca szkołę i rozpoczyna poszukiwania zajęcia, pracy, która dałaby mu możliwość utrzymania się.

Propozycja zatrudnienia pojawia się ze strony wujka, który pracuje jako grabarz. Chłopak przyjął posadę i stała się ona początkiem jego fascynacji związanej z godnym pochówkiem.

Dość szybko okazało się, że Clyde nie najlepiej czuje się w pracy fizycznej. Dodatkowo to, co obserwował, było dla niego trudne do zaakceptowania.

Dostrzegał liczne zaniedbania i wszechobecny brak należnego szacunku do osób zmarłych.

Niezwykle interesujące stały się dla niego dawne formy i metody pochówku zmarłych.

Jego działania miały na celu odnalezienie lepszego od powszechnego, obfitującego w szacunek sposobu na pożegnanie i pochowanie swoich najbliższych.

W celu znalezienia rozwiązań od 1969 roku rozpoczął badanie rzymskich kopcy oraz katakumb.

Był niezmiennie zachwycony faktem, iż zbudowano je w taki sposób, że przetrwały wieki i nadal istnieje możliwość ich zobaczenia i podziwiania, że stanowią pamiątkę dawnych czasów i żyjących wówczas ludzi.

Życiowym celem Clyda Bootha stało się zbudowanie mauzoleum, które przetrwałoby wieki.

Przez lata zdobywał i nieustannie poszerzał swoją wiedzę odnośnie do architektury i historii rzymskich katakumb oraz cmentarzysk indiańskich.

Następnym jego krokiem był zakup działki zlokalizowanej pośród wzgórz, o powierzchni 16 hektarów w Bessemer w Alabamie.

W tym miejscu rozpoczął pracę nad stworzeniem wyjątkowego miejsca pamięci pod nazwą Memorial Mound.

Budowa i otwarcie

Na stworzenie tego miejsca Clyde Booth wydał całe swoje oszczędności. Fundamenty gmachu Memorial Mound sięgnęły 2,5 metra w głąb ziemi.

Znalazło się tu osiem poziomów metalowych półek służących do układania trumien. Dla żałobników powstało osobne pomieszczenie, gdyż obowiązywał dla nich zakaz wchodzenia do podziemi.

W odrębnym pokoju mieli oni możliwość składania kwiatów pod tablicą wykonaną z brązu, która stanowiła upamiętnienie ich bliskiej osoby.

Dodatkowo specjalny ekran umożliwiał im odtworzenie zdjęć oraz wideo o bliskiej osobie i wyświetlenie notki biograficznej na jej temat.

W skład kompleksu wchodziły również kostnica, krematorium oraz kaplica.
Memorial Mound zostało oficjalnie otwarte w 1992 roku. Za pochówek w tej lokalizacji należało zapłacić średnio około 2 tysięcy dolarów.

Zamysł i kontrowersje

Pomysł stworzenia takiego miejsca pochówku, w którym panowałby wysoki poziom szacunku dla osób zmarłych był niezwykle ciekawy.
Jednak większość domów pogrzebowych odmawiała lub zwyczajnie nie chciało kierować ciał do Memorial Mound.

Gdy jeszcze żył Booth uznawał ten fakt za spisek skierowany przeciwko jego osobie. W całym kompleksie doszło do pochowania ośmiu osób dorosłych oraz jednego niemowlęcia.

Rok 1994 przyniósł kolejne problemy. Władze stwierdziły bowiem, że Booth nie uzyskał wszelkich niezbędnych zezwoleń do prowadzenia takiego rodzaju działalności.

Pomimo tego faktu właściciel w dalszym ciągu przeprowadzał tutaj pochówki. Oficjalne zamknięcie Memorial Mound miało miejsce w roku 2000, wówczas zostało również zapieczętowane, a znajdujące się w nim trumny przeniesiono na inne cmentarze.

Zakończenie walki twórcy

Clyde Booth zmarł na atak serca w 2009 roku. Memorial Mound przeszedł w ręce jego spadkobierców. Budynek był opuszczony, co szybko zauważyli i zaczęli wykorzystywać miejscowi rabusie.

Okazało się również, że w tym miejscu dokonywano niewłaściwego zabezpieczania ciał, co skutkowało tym, że wchodząc do budynku, byliśmy narażeni na natknięcie się na ludzkie szczątki.

Niemal na każdym kroku widoczne były również środki służące balsamowaniu zwłok, urny oraz trumny.

W jednym z pomieszczeń znaleziono urnę zawierającą gnijące ludzkie ciało. Również niezwykle upiorny charakter mają sztuczne kwiaty, które miały stanowić ozdobę la trumien.

Niektóre osoby, które odwiedzają tę lokalizację, przynoszą ze sobą świeże kwiaty.

Nawiedzony dom pogrzebowy

W bardzo krótkim czasie Memorial Mound zyskało złą sławę i zaczęło być określane jako nawiedzone.

Swoje wyprawy kierowali tu rozliczni łowcy duchów. W Internecie udostępniano filmy wideo, które kręcono w katakumbach. Obiekt pozostaje opuszczony, nieuczęszczany i zamknięty.

Wszelkie wyprawy odbywały się w oświetleniu latarek, co jeszcze bardziej wpływa na mroczne jego postrzeganie.

Mówi się, że w kompleksie przebywa duch Bootha. Odwiedzając to miejsce, można poczuć ciarki przechodzące po plecach, jest straszne, żeby nie powiedzieć upiorne.

Osoby, które tu przyjeżdżają, mówią o silnym niepokoju, jaki odczuwają, dziwnych odgłosach i pojawiających się nagle zmianach temperatury.

Bardzo powszechne jest również występowanie cieni, które zadają się przesuwać.

W mauzoleum dochodziło do stopniowego rozkładu zwłok i wyciekania z nich płynów. W konsekwencji w samym budynku oraz w jego otoczeniu odczuwalny jest bardzo nieprzyjemny zapach.

Jest to lokalizacja niezwykle ponura oraz przygnębiająca. Panuje tu taka atmosfera, że nie znalazła się osoba i raczej się taka nie narodzi, która czułaby się tu dobrze.

Jest to zdecydowanie jedno z najbardziej upiornych i najstraszniejszych miejsc na ziemi.

Na jesieni roku 2016 Memorial Mound wystawiono na sprzedaż.”

https://timothycharlesholmseth.com/

1399
ZRODLO ARTYKULU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *