Ukraina psuje „pierścień handlu ludźmi”, który sprzedawał DZIECI chińskim „samotnym mężczyznom o określonej orientacji”

Ukraińska policja napadła na prywatną klinikę reprodukcyjną, która rzekomo “sprzedaje dzieci” do Chin. Podczas gdy podejrzani są oskarżeni o “handel ludźmi”, macierzyństwo zastępcze jest na Ukrainie legalnie szarą strefą.
Skandaliczna sprawa została ujawniona przez ministerstwo spraw wewnętrznych kraju późno w sobotę. Policja zerwała pierścień “handlu ludźmi”, który był skupiony w prywatnej klinice reprodukcyjnej w Kijowie.Dalsze szczegóły na temat tej sprawy zostały przekazane przez wiceministra spraw wewnętrznych Antona Gerashenko na jego stronie na Facebooku. W sprawę zaangażowana była szefowa kliniki, jej syn, a także dwóch innych obywateli Ukrainy i trzech Chińczyków. Zostali oni oskarżeni o handel ludźmi, który może doprowadzić do 12 lat więzienia z konfiskatą mienia.Kobieta pozywa klinikę płodności po urodzeniu dzieci SOMEONE ELSE.


Większość klientów kliniki stanowiły pojedyncze chińskie samce o “pewnej orientacji”, jak to określił Gerashenko. Podczas gdy dokładna liczba dzieci będących przedmiotem handlu pozostaje nieznana, co najmniej 140 kolejnych obywateli Chin jest przedmiotem dochodzenia, dodał urzędnik.Cena za jedno dziecko wynosiła około 50.000 dolarów. Duża kwota pokrywała sztuczne zapłodnienie zastępczej matki, wsparcie prawne i organizację fikcyjnych małżeństw potrzebnych do ułatwienia przemytu dzieci za granicę. Niejasne jest, czy to ojcowie dzieci byli tymi, którzy je adoptowali.Pięć noworodków, które miały być wkrótce przedmiotem handlu, zostało znalezionych przez śledczych w prywatnych mieszkaniach w całej stolicy Ukrainy i umieszczonych w szpitalach macierzyńskich.Podczas gdy podejrzani są oskarżeni o “handel ludźmi”, istnieje haczyk – macierzyństwo zastępcze nie jest regulowane przez żadne prawo na Ukrainie i leży w prawnej szarej strefie. Ponieważ nie jest to wyraźnie zabronione przez prawo, nic więcej niż zwykła umowa między matką zastępczą a niedoszłymi rodzicami zastępczymi jest wymagane.

https://www.rt.com/

1547
ZRODLO ARTYKULU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *