HISTORIA WILLIAMA MORRISA Część 19

Z minuty na minutę rozumieliśmy, że jesteśmy “Źródłem”, świadomą energią krajów Niebieskich, które żyły w każdym z nas i zjednoczyły nas z przodkami i wszystkimi, którzy stracili życie w każdym “resecie”.

Zaczęliśmy obserwować ptaki latające wokół naszego statku, co oznaczało, że zbliżamy się do miasta “El Arca”, współczesnej stolicy Rzeczypospolitej Przodków. Miliony “Przodków” przeżyły swoje życie tak blisko tego, o czym marzyliśmy jako dzieci, o czym marzyliśmy w przyszłości, w miejscu pokoju i miłości, gdzie nie ma bólu ani cierpienia, gdzie praca nie była wyzyskiem, gdzie nie było brudnej polityki ani wojen dla terytorium lub władzy, bez dyskryminacji, stereotypów, bez różnic społecznych.

Jaki miał teraz plan Butler? Kapitan zauważył, że można trochę więcej zwiedzać miasto. “Pamiętajcie, że nic nie można kupić za złote ani za używane pieniądze, bo tu korzystają z innej formy zmiany” – wyjaśnił kapitan.

Nasza ekipa zerwała się do wielkiego miasta a ja zostałam sama, rozmyślając, w ulewie. Miałem tyle do odkrycia w tej dużej książce She-ki. Teraz czuję, że poczucie winy się pogorszyło, że nie mogłem nic zrobić, aby uwolnić miliony ludzi, którzy pozostawili za lodem.

Minęło wiele godzin i przeszedłem ulicami tego kolorowego miasta. Kilka osób przeszło mi drogę. Poczułem ich zrozumiałe i dziwne spojrzenia. Mój styl ubierania się nie pasował do tej nowoczesności, czułam się jak z jaskini.

Jeden mężczyzna nawet próbował ze mną porozmawiać, ale jedyne, co udało mi się zrobić, to pomachać rękami. Wyjaśniłem, że nie rozumiem, co on mi mówi, tylko “Fhael” a ten pan wskazał na duży budynek kilka przecznic dalej.

Mimo że padało, nie było kałuż wody do gromadzenia. Cały system działał perfekcyjnie, więc nie generował żadnych zalania. Nowoczesność miasta uderzyła mnie tyle razy, że trudno było to zinterpretować.

Wróciłem do portu trochę smutny i przygnębiony. Butler wrócił nowoczesnym pojazdem, którym jeździł, a jak mnie zobaczył, zatrzymał się i zaprosił mnie do wzięcia.

Powiedział do mnie: “William, nie udało nam się nam zmusić Anakimas (giganci) do pomocy. To zrozumiałe, że nie chcą znowu ryzykować całego wyścigu, ale wiem, że pomogą nam w dłuższej perspektywie. Wygraliśmy tę bitwę. Nie wierzę, że Nadzorcy znowu zaatakują te kraje, daliśmy im lekcję, że nasza technologia jest bardziej żywa niż kiedykolwiek. Zapewniam, że wrócili przerażeni.

Przełożeni nie byli świadomi, że technologia, która rozwinęła Ojczyznę w ciągu ostatnich 100 lat, była połączona z wyścigiem Anaki. Myśleli, że ten atak sprawi, że obywatele Rdzennej Republiki zadrżą ze strachu i może natychmiast się poddają, jak to miało miejsce w starożytnych czasach w Asgardzie i innych krajach

To będzie trzeba wykorzystać w najbliższych latach i mieć szansę na odzyskanie Znanych Ziem (naszych kontynentów) i uwolnienie braci od ostatniego resetu. Ale wszyscy musimy być ostrożni, każdy krok nie zaplanowany wcześniej może spowodować kolejny reset i śmierć milionów.

Wciąż zdalnie próbowałem rozgryźć, co byłoby właściwe, żeby to wszystko zmienić, zastanawiałem się, czy to naprawdę możliwe?

Nie trzeba było prosić o ewentualny powrót do naszych. To było absolutnie nieszablonowe. Modliłam się za bliskich, wiedząc, że nie będę już w stanie zobaczyć, jak dzielą z nimi to kwitnące miejsce.

Ale Butler powiedział nam, że wkrótce znów odwiedzimy okolice naszych Słynnych Kontynentów, ale pobyt i przebywanie po tej stronie lodowej ściany będzie bardziej pomocne niż powrót do przejścia i stanie się łatwą zdobyczą.

Nigdy by nam nie wybaczyli takiej “zdrady” ucieczki z sieci, a także odkryliśmy sporą część historii, której nigdy nie opowiedziano.

Butler przyniósł nam wiele informacji o tym, jak działa Republika, a także przekazał kilka książek, wiele z nich o językach, którymi się tam mówi. Zarówno w “Renacer”, jak i gdzie indziej, angielski mówiono doskonale i było kilka książek z tłumaczeniami tajemniczego języka na angielski i odwrotnie. Kapitan powiedział, że czas zacząć naukę.

Minęło kilka lat i jedną z rzeczy, których nauczyłem się podczas pobytu, jest to, że czas w tych krajach płynie wolniej niż nasze Znane kontynenty. Walczyłem, by zrozumieć to całe postrzeganie upływu czasu.

485
ZRODLO ARTYKULU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *