Mantydzi – przedstawiciele rasy obcych humanoidalnych modliszek

Mantydzi to bardzo tajemnicze i intrygujące istoty pozaziemskie. Przedstawiciele tej rasy obcych najczęściej pojawiają się w kontekście uprowadzeń. Osoby, które doświadczyły kontaktu z nimi mówią, iż są to złowieszcze istoty, które dążą do zdominowania gatunku ludzkiego.

Mitologia

Owadzie istoty pojawiają się w folklorze rdzennych Amerykanów czy Afrykańczyków. Afrykańskie plemię Khoisan uważa, iż modliszka była pierwszą istotą żywą na Ziemi, która dała życie wszystkim inny istotom, w tym człowiekowi. Modliszki są najbardziej podobnymi do ludzi stawonogami, jednak w ludziach istnieje głęboko zakorzeniony lęk przed ich innością.

Pochodzenie

Niektórzy twierdzą, iż mantydzi należą do rasy obcych pochodzącej z galaktyki Sombrero, która oddalona jest od Ziemi o około 28 milionów lat świetlnych. Rasa ta wyewoluowała setki milionów lat temu na planecie pełnej nieznanych nam owadów.

Wygląd

Zdecydowanie najbardziej rzucającym się w oczy fizycznym aspektem tej rasy obcych jest ich uderzające podobieństwo do modliszek. Mantydzi mierzą od około 1,8 do 2,1 metra i posiadają długie, szczupłe torsy. Ich szyje, ramiona oraz dłonie posiadają dodatkowe stawy, zaś dłonie są zakończone czteroma palcami. Mają trójkątne podobne do owadów głowy z dużymi skośnymi oczami w kolorze ciemnobrązowym lub czarnym. Większość mantyd posiada ciemnobrązowe, zielone lub czarne ubarwienie. Ich ciała zbudowane są z segmentowego egzoszkieletu.

Zachowanie

Najczęściej mantydzi kontaktują się z uprowadzonymi w sposób telepatyczny. Między sobą komunikują się poprzez język składający się z serii dźwięków przypominających klikanie.

Podczas uprowadzeń przedstawiciele tej rasy obcych wydają się pełnić funkcje przywódcze, zaś ich rozkazy wypełniają szaraki. Insektoidy są zaangażowane w uprowadzenia polegające zarówno na eksperymentach medycznych jak i przesłuchaniach. Tajemnicą pozostaje natomiast dlaczego uprowadzają ludzi. Jedni mówią, iż istoty te są dobre, podnoszą na duchu i starają się chronić ludzkość i Ziemię. Podczas uprowadzeń pokazują ludziom projekcje holograficzne dotyczące m.in. zniszczenia Ziemi w wyniku działalności człowieka. Niektórzy z uprowadzonych po zajściu zgłaszała pojawienie się zdolności parapsychicznych. Mantydzi posiadają niesamowitą zdolność uspokajania uprowadzonych, poprzez telepatyczne przekazywanie słów pocieszenia, eliminujących strach.

Inna grupa osób twierdzi natomiast, że mantydzi chcą podbić i kontrolować Ziemię. Twierdzą oni, iż mantydzi tworzą obecnie hybrydy owadzio-ludzie. Niektóre z osób uprowadzonych twierdzą, iż widzieli tzw. Wysokich Czarnych, a więc owe hybrydy przejawiające więcej cech humanoidalnych niż owadzich. Ci Wysocy Czarni posiadają czarną skórę, bardzo długie kończyny i dodatkowe stawy.

Spotkania

W 1992 Brian Thompson zajmujący się badaniami uprowadzeń przez istoty pozaziemskie stwierdził, że jego znajoma pielęgniarka w 1957 rok w Cincinatti spotkała mantydę o wysokości około metra.

Linda Porter w 1988 roku opisywała porwanie przez modliszki, które, jak powiedziała, miało miejsce, gdy była dzieckiem. W tym samym roku David Huggins przypomniał sobie spotkanie z obcymi modliszkami, o którym mówił, że miało miejsce w latach pięćdziesiątych XX wieku, kiedy był dzieckiem.

W 2002 roku dwóch mieszkańców stanu New Jersey łowiło ryby w parku stanowym Stephens. Nagle jeden z nich zobaczył wielkie stworzenie przypominające modliszkę. Stworzenie było czarno-szare, stało na brzegu rzeki i zniknęło tak szybko jak się pojawiło. Podobne stworzenie dwa lata później widział w tym samym miejscu inny rybak.

W 2014 w tym samym miejscu zaobserwowano ponad 2-metrowe przypominające owada stworzenie, które wędrowało w wodzie. Stworzenie to miało długie cienkie zwisające ramiona i zielono-brązowe, półprzeźroczyste ubarwienie.

W 2011 roku w stanie Connecticut pewien mężczyzna wracając późnym wieczorem do domu zobaczył na poboczu drogi wielkiego insektoida. Stworzenie było czerwono-brązowe i chodziło na dwóch kończynach.

Czy uważacie, że mantydzi faktycznie istnieją? Czy należą do rasy obcych, którzy chcą podbić Ziemię a nas zniewolić? Jakimi kierują się motywami?

1117
ZRODLO ARTYKULU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *