Czy to most z przed 1,7 miliona lat?

Wahadłowiec kosmiczny NASA sfotografował tajemniczy stary most między Indiami a Sri Lanką Niedawno odkryty most, obecnie nazywany Mostem Adama, składający się z ławic ryb, ma około 30 kilometrów długości i rozwiązuje zagadkę swojej historii.

most
Na podstawie kształtu i rozpadu na przestrzeni lat można zauważyć, że most ten został kiedyś zbudowany przez ludzi. Legendy, a także badania archeologiczne pokazują, że pierwsi mieszkańcy Sri Lanki sięgają czasów prymitywnych – około 1,75 miliona lat – a wieki mostu są bardzo podobne.

Ta nowa informacja rzuca zupełnie nowe światło na legendę o Ramajanie, która podobno miała miejsce około 1,7 miliona lat temu.

Obrazy NASA znajdują 1,7 miliona lat mostu stworzonego przez człowieka

Epos mówi o moście zbudowanym między wybrzeżem Rameshwaram a Sri Lanką, którego budowę nadzorowała podobno dynamiczna i niezniszczalna istota zwana Ramą. Legenda nadal opisuje Ramę jako wcielenie najwyższego poziomu.

W hinduskiej legendzie „Ramajana” mówi się, że król Rama zbudował most – połączenie między kontynentem indyjskim a wyspą Sri Lanka. Mówi się, że z ich pomocą król sprowadził swoją armię na Cejlon (Sri Lanka), aby uwolnić swoją żonę Sitę, porwaną przez króla demonów Ravanę.

Dlatego też most lądowy często nosi imię króla Ramy w języku indyjskim, czyli »Rama Setu« lub »Ram Setu«.

Według innej muzułmańskiej legendy połączenie przypominające tamę jest również nazywane „Mostem Adama”. Zgodnie z tą legendą, mówi się, że Adam dotarł w ten sposób do Cejlonu i podobno spędził 1000 lat stojąc na jednej nodze na szczycie.

Prawdziwe pochodzenie mostu zostało zapomniane

O prawdziwym pochodzeniu ich powstania dawno zapomniano z powodu uwikłań politycznych i religijnych. Dzisiejsze wysiłki zmierzające do zniszczenia pozostałości mostu w celu otwarcia kanału dla żeglugi i tak zostały oznaczone jako heretyckie. Jako powód podano zniszczenie starożytnego dziedzictwa.

Przedstawienie legendy o budowie Rama Setu (Mostu Adama) przez armię małp. Artysta anonimowy, 1850Zdjęcie: Wikimedia Commons

  • Nawiasem mówiąc, 30-kilometrową konstrukcję można wyraźnie zobaczyć z kosmosu. Z kontynentalnej części Indii półwysep schodzi w kształcie lejka, zwęża się w rurę i ciągnie się łańcuchem mieliz aż do Sri Lanki. Tam jest ponownie połączona z wyspą jako długi odcinek lądu.Adams Bridge, także Rama Bridge lub Ram Setu między Indiami a Sri Lanką.  Zdjęcie: NASA

Adams Bridge, także Rama Bridge lub Ram Setu między Indiami a Sri Lanką.Zdjęcie: NASA

Dr. Badrinarayanan, szef Geological Survey India i były koordynator Narodowego Instytutu Technologii Oceanicznej (NIOT) w Chennai, wykonał rdzeniowanie struktury. Chciał wiedzieć, czy jest to formacja naturalna, czy nie

Na głębokości 10 metrów znalazł naprzemienne warstwy koralowców, wapieni-piaskowców i głazów. O dziwo, znalazł prawie to samo na głębokości od czterech do pięciu metrów, gdzie również napotkał luźny piasek i stałe formacje. Podejrzewa, że ​​ze względu na głazy w formacjach, które leżą na warstwie morskiego piasku, musiały one zostać tam umieszczone sztucznie.

Struktura powstała w wyniku naturalnych procesów

Krytycy starają się wyjaśnić powstawanie struktury za pomocą naturalnych procesów. Geolog Suvrat Kher pisze, że w ciągu ostatnich 2 milionów lat, w czasach niskiego poziomu mórz, istniało połączenie lądowe. Podnoszenie się i obniżanie poziomu morza podczas ostatnich zimnych i ciepłych okresów stworzyły odpowiednie warunki do powstania raf koralowych i mierzei. W ten sposób powstało rozwarstwienie warstw rafy koralowej, które można dziś obserwować, a także warstwy piasku i dużych kamieni.

W legendzie hinduskiej wspomina się, że przed budową znajdowało się tam wzniesienie, na którym wówczas zbudowano drewnianą podstawę. To było pokryte dużymi i małymi kamieniami. Wierzący, którzy uważają tę konstrukcję za stworzoną przez człowieka, twierdzą również, że naturalne zniszczenie doprowadziło most do obecnego stanu na dłuższą metę. W rezultacie struktury nie można już odróżnić od formacji naturalnej.

W wieku Adams Bridge dr. Badrinarayanan i jego przeciwnicy nie zgadzają się. Według lekarza, według datowania, budowa musiała mieć miejsce od 5800 do 4000 lat temu. Według pomiarów przeprowadzonych przez indyjskie instytucje naukowe, ich wiek szacuje się na od 5000 do 3000 lat.

https://www.epochtimes.de/wissen/ist-das-eine-17-millionen-jahre-alte-bruecke-a1242005.html

1756
ZRODLO ARTYKULU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *