Necronomicon: Niebezpieczna i zakazana „Księga umarłych”

Necronomicon uznawany jest za jedną z najniebezpieczniejszych książek na świecie, to twór literacki poruszający się między granicami fikcji a brutalną rzeczywistością.

Mówi się, że skoro ta kopia jest prawdziwa, ludzie, którzy odważyli się czytać Necronomicon i studiować zawarte w nim proroctwa, zaklęcia, zaklęcia i osądy, często popadali w szaleństwo lub śmierć. Idąc za przekonaniem, że ta książka istnieje, są tacy, którzy twierdzą, że wszystkie oryginalne egzemplarze takiego tytułu są trzymane pod kluczem w niezwykle prywatnych bibliotekach lub zbiorach.

Necronomicon: Niebezpieczna i zakazana „Księga umarłych”

Wielu czytelników powieści gotyckiej i grozy było nadmiernie zafascynowanych tą historią, opowiadającą historyczny fragment bibliograficznego przykładu zdolnego połączyć znany nam świat z wcześniejszym i nadprzyrodzonym, aby doprowadzić do końca tej ziemi. jakie znamy.

Necronomicon: Niebezpieczna i zakazana „Księga umarłych”

Skandal rozpoczął się od amerykańskiego pisarza HP Lovecrafta, autora kilku opowieści o duchach i diabolicznego barwnika, znanego głównie z opowieści o Cthulhu, ale także znanego z rzekomego tworzenia wiedzy o „The Necronomicon”.

Według jego genialnego umysłu, Necronomicon nie istnieje na planecie Ziemia i został wymyślony przez niego i nic więcej. Jeśli tak, Lovecraft ukryłby fantastyczne narzędzie z wystarczającą ilością informacji, aby ujawnić przerażające pochodzenie ludzkości, praktykowane mroczne rytuały i inne badania okultyzmu.

Autor wielokrotnie podkreślał, że zarówno książka, jak i imiona użyte w jego powieści są fikcyjne, bo sam je stworzył. Fakt, który nie przekonał zbytnio badaczy zjawisk paranormalnych, ponieważ wiele z tego, co przedstawia pisarz, w tajemniczy sposób pokrywa się z innymi faktami i założeniami okultyzmu.

Ponadto w swojej biografii sam Lovecraft wydaje się pozostawiać dane niezbędne do bardziej złożonego prześledzenia diabelskiego dzieła. Dzięki tym notatkom udało się wygenerować mapę, która odnosi się do oryginalnego autora prawdziwego Necronomiconu, a nie do powieści amerykańskiej; Odkryto, że Abdul Al-Hazred i inne istotne notatki zostały stworzone przez astrologa Abu ‘Ali al-Hasan lub przez żydowskiego mistyka Alhazena ben Josepha.

Taki demoniczny materiał do dziś pozostaje tajemnicą i przypuszcza się, że istnieje tysiąc i jeden sposobów, w jaki powstał na Bliskim Wschodzie, przechodząc przez świat grecki i łaciński, aby przetłumaczyć, zarządzać i odziedziczyć we współczesnej Europie, a później dotrzeć do Ameryki i rozpętanie kultu zarówno dziwnego, jak i niebezpiecznego.

Fanatycy z całego świata powierzyli sobie zadanie zbadania i wyszukania wspomnianej książki, ale w przypadku jej odnalezienia szczegóły ich lektury nie zostały ujawnione. Zdarzył się nawet przypadek podróbek i oszustw dokonywanych przez szarlatanów w sieci, którzy zapewniają, że mogą zdobyć kopie oficjalnego Necronomiconu.

Necronomicon: Niebezpieczna i zakazana „Księga umarłych”

Nie wiemy, czy rzeczywiście istnieje przeklęta księga, która może nas poprowadzić ku zniszczeniu, ale w razie wątpliwości i czy Lovecraft ukrył pierwotne badania przed jej odkryciem, musimy wziąć pod uwagę, że na planecie istnieją wersety o mrocznej mocy. umysł czytelnika i atak na całą ludzkość.

1941
ZRODLO ARTYKULU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *