Tajemnicza torebka Bogów: Przedstawiona w Sumerze, Ameryce i Göbekli Tepe

Jak to możliwe, że tysiącletnie wizerunki Anunnaki pokazują bogów niosących tajemniczą torbę, a w połowie drogi dookoła świata znajdujemy to samo, co przedstawiają starożytne cywilizacje mezoamerykańskie? Przedstawiona przez starożytne sumeryjskie wyobrażenia Anunnaki, tajemnicza „torebka” bogów jest widoczna w kilku kulturach Ameryki i Göbekli Tepe. Zbieg okoliczności? 

Przekonujące dowody – znalezione w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci – wykazały, że ludzkość jest gatunkiem cierpiącym na amnezję. Niezliczone odkrycia dokonane na całym świecie zmusiły nas do kwestionowania wszystkiego, co dotyczy pochodzenia ludzkości, starożytnych kultur i historii w ogóle.

Powoli i kawałek po kawałku odkrywaliśmy i zbieraliśmy małe fragmenty MASYWNEJ układanki, która poprowadziła nas we właściwym kierunku, gdy szukaliśmy odpowiedzi, na które uczeni głównego nurtu nie byli w stanie w pełni odpowiedzieć

Jak możemy wyjaśnić niezliczone podobieństwa między cywilizacjami zamieszkującymi Ziemię tysiące lat temu, które dzieliły dziesiątki tysięcy kilometrów?

Dlaczego prawie wszystkie starożytne kultury na Ziemi zdecydowały się na budowę piramid? I dlaczego tak wiele piramid jest niesamowicie podobnych?

To tak, jakby prawie wszystkie starożytne cywilizacje kierowały się tym samym planem. To tak, jakby w jakiś sposób starożytne kultury były ze sobą połączone tysiące lat temu.

Jedną z najbardziej interesujących i zadziwiających zagadek można prześledzić wstecz do starożytnej Mezopotamii – powszechnie nazywanej kolebką cywilizacji – gdzie tajemniczy motyw skłonił wielu autorów do kwestionowania historii, tak jak nas uczono.

Starożytni Sumerowie przedstawiali starożytnych Anunnaki za pomocą ciekawych przedmiotów. Dwa z najciekawszych obiektów, jakie można było zobaczyć u starożytnych sumeryjskich bóstw, to „zegarek ręczny” widoczny na prawie wszystkich przedstawieniach oraz tajemnicza „torba” noszona przez bogów.

Co ciekawe, jeśli przemierzymy tysiące kilometrów dookoła globu od Mezopotamii po Amerykę, przekonamy się, że starożytni Majowie, Aztekowie i inne starożytne cywilizacje wykorzystywały ten sam motyw podczas przedstawiania swoich bóstw.

Co więcej, jeśli pojedziemy do Egiptu, zobaczymy, że symbol Ankh był również noszony przez bogów, podobnie jak tajemnicza torebka w starożytnej Mezopotamii i obu Amerykach.

Dlaczego tak się dzieje, że starożytne cywilizacje w Ameryce, Egipcie i starożytnej Mezopotamii przedstawiały swoje bóstwa trzymające w ręku tajemniczy przedmiot? Czy to możliwe, że wszystkie starożytne kultury w Ameryce, Egipcie i Mezopotamii były odwiedzane przez tych samych „bogów”?

Co ciekawe, starożytni Anunnaki prawie zawsze byli przedstawiani w formie humanoidalnej, mimo że liczne cechy wskazują na wyraźne różnice między Anunnaki a zwykłymi ludźmi, rysy twarzy starożytnych bogów Anunnaki były zawsze dobrze ukryte dzięki dużym brodom

Tak jak starożytni Sumerowie przedstawiali swoje bóstwa w formie humanoidalnej, tak starożytni Egipcjanie i różne kultury obu Ameryk zrobili to samo.

Oczywiste pytanie brzmi: dlaczego? Dlaczego starożytne kultury – oddzielone od siebie tysiące kilometrów – przedstawiają swoje bóstwa w prawie identyczny sposób? Co więcej, jak to w ogóle możliwe, że starożytni Sumerowie przedstawiali swoich bogów niosących tajemniczą torbę, a ludzie na drugim końcu świata zrobili to samo?

Na stanowisku archeologicznym La Venta znajdziemy kamienną stelę przedstawiającą starożytnego mezoamerykańskiego boga Quetzalcoatla, który z ciekawością trzyma w dłoni tę samą „torbę”, którą widzimy na starożytnych sumeryjskich przedstawieniach.

Ale to nie jedyne miejsce w Meksyku, gdzie znaleziono ciekawe przedstawienie.

Jeśli udamy się do Tuli – ważnego centrum regionalnego, które osiągnęło swój szczyt jako stolica Imperium Tolteków między upadkiem Teotihuacan a powstaniem Tenochtitlan – znajdziemy ich masywne posągi „Atlantydy”, a jeśli przyjrzymy się uważnie, zauważ, że po raz kolejny pojawia się tajemnicza torebka.

Ruiny świątyni Toltec w Tula, Meksyk Źródło : Pinterest

Jeśli pojedziemy do Göbekli Tepe , położonego na odległym wzgórzu w południowej Turcji, znajdziemy to samo.

Göbekli Tepe  to jedna z najstarszych (jeśli nie najstarszych) starożytnych megalitycznych świątyń na naszej planecie. Tam skomplikowane masywne kamienne filary ułożone w zestaw pierścieni stoją wysoko i dumnie, opowiadając tysiącletnią historię, kiedy różne cywilizacje rządziły planetą. Uważa się, że masywne kamienie zostały wyrzeźbione przez neolitycznych łowców-zbieraczy około 12000 lat temu, chociaż ostatnie dowody wskazują na to, że

Tajemnicza świątynia , która składa się z trzech ogromnych kamiennych kręgów, została celowo zakopana z nieznanego powodu w odległej przeszłości. Po 13 latach kopania archeolodzy badający starożytne miejsce nie zdołali odzyskać ani jednego narzędzia do cięcia kamienia. Nikt nie był w stanie zrozumieć, jak starożytna ludzkość, która uważała się za niezdolną do takich uczt, wzniosła jedne z największych dzieł kamieniarskich na planecie.


Czy obecność tajemniczej torby, którą niosą bogowie, świadczy o tym, że te dwie kultury połączyły się w tajemniczy sposób?

Dlaczego starożytne kultury przedstawiały swoich bogów niosących tajemniczą torebkę? Co było w środku?

A co najważniejsze, jak to jest w ogóle możliwe, że tajemnicza torebka jest obecna w różnych cywilizacjach na całym świecie – z którymi, zdaniem naukowców głównego nurtu, nigdy nie istniało połączenie?

A co, jeśli starożytni Anunnaki – przedstawieni przez starożytnych Sumerów – i bogowie, którzy odwiedzili starożytne cywilizacje Majów, Azteków, Tolteków i Olmeków, są w rzeczywistości JEDYMI?

Jak myślisz, co ma przedstawiać ta tajemnicza torba? Czy uważasz, że to tylko zbieg okoliczności, że te trzy strony – a jest ich więcej – mają to samo? Co mogło być niesione przez „bogów”, co było tak ważne, że prawie wszystkie starożytne kultury musiały to zilustrować?

https://www.ancient-code.com/the-mystery-handbag-of-the-gods-depicted-in-sumer-america-and-gobekli-tepe/

4330
ZRODLO ARTYKULU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *