Microsoft uzyskał patent na reanimację zmarłych jako „chatboty” 3D

Microsoft uzyskał patent na technologię, która „ożywiłaby” zmarłych poprzez ich odtworzenie za pośrednictwem postów w mediach społecznościowych, filmów i prywatnych wiadomości, które można nawet pobrać do realistycznego modelu 3D zmarłego.

Wcale nie przerażające.

„Gigant technologiczny podniósł możliwość stworzenia chatbota opartego na sztucznej inteligencji, który byłby oparty na profilu osoby, który obejmowałby między innymi jej„ obrazy, dane głosowe, posty w mediach społecznościowych, wiadomości elektroniczne ”, ”Informuje IGN . „Rozumie się, że chatbot byłby wtedy w stanie symulować ludzką rozmowę za pomocą poleceń głosowych i / lub czatów tekstowych”.

Patent wyjaśnia, że ​​chatbot może być postacią historyczną, celebrytą, znajomym lub krewnym, a nawet kopią „użytkownika tworzącego / szkolącego bota”.

Patent jest dosłownie prosto z odcinka Black Mirror, dystopijnego serialu stworzonego przez Charliego Brookera.

W odcinku Be Right Back chłopak młodej kobiety o imieniu Ash ginie w wypadku samochodowym, ale postanawia sprowadzić go z powrotem w formie technologii, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do naśladowania wzorców mowy, manier i wiedzy jej kochanka.

Ten wirtualny Ash jest następnie pobierany do syntetycznego ciała, ale kobieta stara się zaakceptować to jako zamiennik swojego prawdziwego chłopaka i ostatecznie zamyka androida na strychu.

Elitaryści transhumanistyczni od dawna marzyli o osiągnięciu nieśmiertelności poprzez zachowanie swojej świadomości po śmierci i przesłanie jej do komputera.

W swojej książce The Age of Spiritual Machines futurysta Ray Kurzweil przewidział, że ludzie będą przesyłać swoje umysły do ​​komputerów do 2045 roku, a ciała zostaną zastąpione maszynami przed końcem wieku.

„Będziemy stawać się coraz bardziej niebiologiczni do tego stopnia, że ​​dominuje część niebiologiczna, a część biologiczna nie jest już ważna” – powiedział Kurzweil. „W rzeczywistości część niebiologiczna – część maszyny – będzie tak potężna, że ​​może całkowicie modelować i rozumieć część biologiczną. Więc nawet gdyby ta biologiczna część zniknęła, nie miałoby to żadnego znaczenia ”.

„Będziemy mieć także ciała niebiologiczne – możemy tworzyć ciała za pomocą nanotechnologii, możemy tworzyć ciała wirtualne i rzeczywistość wirtualną, w której rzeczywistość wirtualna będzie tak samo realistyczna jak rzeczywistość rzeczywista. Wirtualne ciała będą tak szczegółowe i przekonujące, jak ciała rzeczywiste ”- dodał.

W innym miejscu książki Kurzweil wyjaśnił, że taka technologia będzie dostępna tylko dla bogatych elit, a reszta ludzkości prawdopodobnie stanie się klasą niewolników lub zostanie całkowicie zniszczona.

Przyszłość jest jasna.

https://summit.news/2021/01/22/microsoft-granted-patent-to-reanimate-dead-people-as-3d-chatbots/

2862
ZRODLO ARTYKULU