Hobbiton miasto z Nowej Zelandii.

Historia Hobbitonu sięga roku 1937, kiedy opowieść o dzieciach Hobbit została po raz pierwszy napisana przez angielski opowiadacz i profesor z Uniwersytetu Oksfordzkiego, J.R.R. Tolkien. Ponieważ był to duży sukces, Tolkien napisał se quuele w kolejnych latach, które przypadkiem były trylogią Władcy Pierścieni, która została opublikowana w latach 1950 Zarówno Hobbit, jak i Władca Pierścieni mieli wspólny, magiczny pierścień i różnorodne postacie pochodzące od elfów, krasnoludków, chodzących drzew, orków i hobbitów. Miliony egzemplarzy LOTR i Hobbit sprzedano na całym świecie.

Tolkien zmarł w 1973 roku, ale jego praca będzie kontynuowana i zmieniać świat na zawsze. Na początku XXI wieku reżyser filmowy Peter Jackson zamienił książki w filmy począwszy od pierwszej książki LOTR (Władca Pierścieni), a następnie Hobbit nieco ponad dekadę później.

Hobbiton został wybrany jako miejsce filmowania od 1998. r. To gospodarstwo rodzinne (a do dziś) dało im pozwolenie na filmowanie. Rodzinna farma, która miała tysiące owiec, a wiele jest widzianych na farmie do dziś! Teren w samym sercu Nowej Zelandii na obszarze znanym jako Waikato wypełniony stawami, drzewami i rolkami wzgórzami miałby świetne znaczenie dla serii LOTR i serii Hobbit na początku lat 2010 – Nie, nie. Po rekwizytach, dziurach hobbitów i pewnych drogach powstały z pomocą armii Nowej Zelandii, kręcenie rozpoczęło się w grudniu 1999 roku na kolejne miesiące.

Po otwarciu 3 filmu LOTR w kinach w 2003 roku, Peter Jackson powrócił do Hobbitonu 6 lat później w 2009 roku, aby rozpocząć nagrywanie do trylogii Hobbitów. Więcej rekonstrukcji rozpoczęto przez następne 2 lat, a filmowanie rozpoczęło się w marcu 2011. r. Filmowanie zostało zakończone w lipcu 2012 r. a słynna Green Dragon Inn została oficjalnie otwarta w grudniu 2012 r. gdzie turyści mogą cieszyć się cydrem i inne pozycje w menu spożywczym (kilka ostatnich zdjęć)!

Hobbiton dzisiaj jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Nowej Zelandii, która corocznie sprowadza 300,000 turystów, a w marcu 2015 roku powitała swojego 1-milionowego gościa! Dobrze wykształcony i przyjazny przewodnik opowie więcej o filmowaniu i historii. Filmowanie rekwizytów, sceneria, ponad 40 otworów hobbitów oraz wspaniały lunch z Green Dragon Inn będą mogli się Państwo cieszyć. Wycieczki jednodniowe zapewnione są z Auckland i Rotorua, dzięki którym Twój dzień będzie warto. Obie wyspy Nowej Zelandii mają różne miejsca filmowania do trylogii LOTR, ale Hobbit jest zdecydowanie najbardziej znany i odwiedzany.

galeria zdjec

668
ZRODLO ARTYKULU