Małe arkana miecze tarot IZŚ

As Mieczy

Symbolizuje zwycięstwo i zgodę po walce. Błękit mówi o sferze mentalnej, zaś korona w ostrzu o sferze seksualnej.

2. Mieczy

Kobieta, intuicja, księżyc w pełni, rodzina. Ma dwa miecze w róży, zastanawia się czy warto zaczynać związek. Wizualizuje sobie mężczyznę, który by ją wprowadził w miłość.

3. Mieczy

Zdrada miłosna, miłość zdradzona albo odtrącenie przez partnera. Tutaj miecze ścinają różę – symbol miłości. Natomiast osoba na karcie jest załamana z powodów wyżej wymienionych.

4. Mieczy

Ukochana przytula się do kochanka, który ma srogą minę. Albo zabił kogoś albo ukarał swojego przyjaciela. Teraz ma wyrzuty sumienia.

5. Mieczy

Symbolika: czarny kot – pech, dręczy niewolnika. Symbol niewoli. Bezwolna walka, wyżywanie się na słabszych. Patronuje mu pięć mieczy, trzymane w trzech rękach. Z jednej sypią się płatki róż – zawód miłosny. Gapie tylko się przyglądają. Nie mogą nic zrobić, by pomóc zniewolonemu. Jest tu runa Tiwaz albo sprawiedliwości stało się zadość albo to preludium przed sprawiedliwością.

6. Mieczy

Zasmucona kobieta trzyma na tacy głowę ukochanego. Stoi po środku sześciu mieczy. Co oznacza ofiarę człowieka (kochanka), żeby było jej lepiej.

7. Mieczy

Wszyscy za jednego, jeden za wszystkich. Symbolika przysiąg na dalsze walki, przyjaźń męska. Karta męstwa.

8 Mieczy

Symbolizuje ofiarę jaką ma ponieść kobieta z zasłoniętymi oczami. Po środku piersi ma biały krzyż i różę – symbole cierpienia za sprawę.

9 Mieczy

Pobojowisko bitewne symbolizuje szkody jakie wywołały problemy i niepotrzebna walka, która zakończyła się wielkimi stratami. Kobieta opłakuje stan rzeczy w jakim znaleźli się bohaterowie tego szaleństwa.

10 Mieczy

Upadek i niemożność poradzenia sobie z problemami, które przygniatają człowieka, który je wywołał.

Księżniczka Mieczy

Ta osoba jest inteligentna, bawi się swoją mocą dla dobra innych, ponieważ trzyma miecz, który nie jest pobrudzony krwią. Raczej na postrach niż na zabijanie. Pięć piór pawich mówią o lekkości z jaką się porusza w sferze mentalnej.

Książę Mieczy

To osoba, która w walce ceni zabawę i rywalizację, broni tych którzy jej zaufali i prowadzą do prawdy razem z nią.

Królowa Mieczy

Bezlitosna dla wrogów kobieta. Ma na sobie koronę z 3 „igieł” – to symbole trzech ciał – fizycznego, astralnego i mentalnego. Nad nią są gwiazdy. Patronują jej bo za stanik ma anioła. Wydaje wyroki: Śmierć dla wrogów boskości (Trzech ciał) intelektu, intuicji i instynktu. Siedzi na poduszkach – to znaczy że lubi wygodne życie, a do walki wiedzie ją anielska moc. Tron jest z kryształu więc mimo gwałtowności nie ma sobie nic do zarzucenia.

Rycerz mieczy

Anioł szykujący się do walki przeciwko złu. Ta karta symbolizuje szlachetnego mężczyznę.

133
ZRODLO ARTYKULU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *