Książka o udokumentowanym przypadku wilkołactwa

„Obecność. Historia opętania „ , autorstwa : Ed Warren, Lorraine Warren, Robert David Chase, William Ramsay – to książka o dobrze udokumentowanym przypadku wilkołactwa. 

Wiele jest przypadków zaburzeń osobowości, gdzie człowiekowi wydaje się, że przeobraża się nocami w wilka. Staje się wtedy nadpobudliwy, próbuje naśladować zwierzęce zachowania, wyje do księżyca, drapie w drzwi. Ponadto może doszukiwać się zmian fizycznych – paznokcie rosną mu w przyśpieszonym tempie, pojawiają się dodatkowe zęby. W psychiatrii te zaburzenie doczekało się nawet swojej nazwy, a zwie się likantropia.

Jednak są przypadki, gdzie psychiatria chociażby za wszelką cenę próbowała to nie wytłumaczy ich chorobami sfery umysłowej. Człowiek przybiera część formy zwierzęcej – pojawia mu się sierść, ręce nie przypominają już rąk, a łapy, nienaturalnie powiększają mu się oczy, oddaje zwierzęce odgłosy, które trudno udawać, dostaje nadzwyczajnej siły i prędkości, oraz przejawia inne cechy, które trudno racjonalnie wyjaśnić.

I o takim przypadku właśnie mówi książka, a zbadali go i zweryfikowali najsłynniejsi badacze zjawisk paranormalnych na świecie – Ed i Lorraine Warren. Okazało się, że za przemianami stoi opętanie demoniczne i potrzebne było egzorcyzmowanie.

kliknij Zatem polecam lekturę

kliknij link dp film

Piotr Gadaj

916
ZRODLO ARTYKULU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *