Na niebie Sulu pojawiają się słupy światła

„Filary światła” pojawiły się ponownie w prowincji Sulu w tym roku i zostały uchwycone na kilku zdjęciach udostępnionych przez internautów.Według niejakiego Amarkhana Jidary, który udostępnił kilka zdjęć ze spektakularnego tańca świateł na nocnym niebie, najnowszy niebiański pokaz, którego byli świadkami, odbył się w ostatnią niedzielę 30 czerwca 2019 roku o godzinie 19:00Zdjęcia dzięki uprzejmości Amarkhan Jidara

Jidara powiedział, że mieszkańcy byli zdumieni widokiem świateł na niebie.

Ludzie z Sulu twierdzą, że widzieli światła już od jakiegoś czasu, pojawiając się raz lub dwa razy w roku.

Miejscowi Tausugowie nazywają światła „Lansuk-Lansuk” lub świecami.

Ale Tausugowie mają sprzeczne przekonania co do wyglądu świateł. Niektórzy uważają, że przynosi to pecha lub tragedię, podczas gdy inni traktują to jako oznakę szczęścia.

PAGASA wyjaśnił, że zjawisko to jest spowodowane światłem księżyca odbijającym się od kryształków lodu w chmurach. 

Niedawne pojawienie się majestatycznych słupów światła na niebie Sulu było zjawiskiem meteorologicznym spowodowanym przez kryształki lodu i światło księżyca, według PAGASA w poniedziałek.

„To, co tam się wydarzyło, ma czyste niebo. Cienkie chmury cirrusowe, kryształy lodu. Odbijają światło księżyca” – powiedział specjalista ds. Pogody PAGASA, Raymond Ordinario, w rozmowie z GMA News Online.

Tymczasem specjalista od pogody z PAGASA, Aldczar Aurelio, dodał, że wszystkie rodzaje chmur mogą zawierać kryształki lodu, ale nie wszystkie mogą tworzyć pionowe odbicia światła na niebie.

Według stanowego biura meteorologicznego, filary światła mogą pojawić się wszędzie, o ile istnieją warunki.

Ordinario powiedział, że hipnotyzujący widok trwał od 20 do 30 minut, ponieważ kryształki lodu w chmurach również pękają, powodując stopniowe zanikanie odbić.

Ponadto powiedział, że to naukowe wyjaśnienie odnosi się również do „aureoli”, która czasami pojawia się wokół Księżyca

7 lipca 2019

https://www.gmanetwork.com/news/scitech/content/700139/polar-lights-appear-in-sulu-skies/story/

747
ZRODLO ARTYKULU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *