Czy to możliwe, że wiedza i technologia rzeczywiście pochodziły z gwiazd, ?

Na północny zachód od Piramidy Dżesera w Sakkarze znajduje się Serapeum Sakkary. Według archeologów było to miejsce pochówku Byków Apus, dosłownie mówiąc żywych przejawów egipskiego boga Ptaha. Uważa się, że ta nekropolia znaleziona w pobliżu Memfis w Egipcie została zbudowana około 1300 roku p.n.e. przez Ramzesa II.

Tajemnica 100-tonowych „blokow” w Serapeum w Sakkarze: starożytna precyzja w najlepszym wydaniu

Od czasu odkrycia w 1850 roku Serapeum z Sakkary intrygowało archeologów i badaczy, a odkryte od tego czasu tunele stały się przedmiotem debaty wśród wielu. Ten majestatyczny starożytny labirynt jest domem dla 25 megalitycznych kamiennych „pudeł” o wadze od 70 do 100 ton. Starożytni Egipcjanie, budowniczowie tych niesamowitych „pudełek”, posiadali niesamowitą wiedzę w dziedzinach takich jak geometria i matematyka.

Niesamowita starożytna precyzja: ale jak?

12075056_786871801438216_7109792845047299378_n

Część megalitycznych pudeł, 30-tonowe wieczka zostały wykonane z tych samych bloków kamienia. Po odkryciu, niektóre z nich zostały otwarte za pomocą prochu, tylko po to, by wnętrze tych gigantycznych pudeł było puste. Naukowcy nie mają pojęcia, jaki jest ich rzeczywisty cel, w jaki sposób te gigantyczne pudełka zostały zmontowane tysiące lat temu.

Powstaje pytanie, czy starożytni Egipcjanie zbudowali je jako grobowce pamięci byków Apisów, a jeśli tak, to dlaczego nie znaleziono żadnych szczątków? Byki Apis były niezwykle świętymi stworzeniami dla starożytnych Egipcjan, będąc jednym z pierwszych świętych kultów w historii starożytnego Egiptu. Historycy uważają, że byk Apis był zarówno bóstwem, jak i manifestacją egipskich faraonów.

serapeum-3

Co ciekawe, większość tych pudełek wykonano z różowego granitu, niezwykle twardej skały wydobywanej w kamieniołomie położonym około 800 kilometrów od Sakkary, podczas gdy inne pudła zostały wykonane z jeszcze twardszego materiału, diorytu, który można znaleźć jeszcze dalej od Sakkary.

Precyzja pudełek to kolejna cecha, która wprawiła badaczy lub każdego odwiedzającego to miejsce w konsternację, z odchyleniami rejestrowanymi w tysięcznych calach. Niezwykła precyzja… tysiące lat temu pozostaje pytanie: jak to możliwe? Czego nam tu brakuje?

Starożytni Egipcjanie posiadali wiedzę o matematyce stosowanej i geometrii setki lat przed zbudowaniem Serapeum w Sakkarze. Inteligencja i zdolności starożytnych Egipcjan nie są tutaj kwestionowane.

-D0-A1-D0-B5-D1-80-D0-B0-D0-BF-D0-B5-D1-83-D0-BC--D1-84-D1-80-D0-BE-D0-BD- D1-82

Wiemy, że najwcześniejsze znane teksty o geometrii można znaleźć w starożytnych dokumentach, takich jak papirus Rhinda i papirus moskiewski. Można sobie wyobrazić, że setki lat po tych starożytnych tekstach starożytni Egipcjanie byliby w stanie tworzyć niezwykle precyzyjne konstrukcje z narożnikami z dokładnością do 90 stopni.

Pozostaje tylko pytanie: jak? A skąd starożytni Egipcjanie czerpali tę wiedzę? Gdzie są narzędzia używane w tych konstrukcjach? I dlaczego te gigantyczne pudła są puste?

Czy to możliwe, że wiedza i technologia rzeczywiście pochodziły z gwiazd, jak sugeruje wielu starożytnych teoretyków astronautów? A może brakuje nam czegoś w historii, niezwykle ważnego momentu w historii starożytnej przeoczonego przez głównych uczonych, momentu, który mógłby wyjaśnić wiedzę i zdolności starożytnych cywilizacji, takich jak Egipcjanie.

https://www.ancient-code.com/the-mystery-of-the-100-ton-boxes-at-the-serapeum-of-saqqara-ancient-precision-at-its-best/

1403

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *