Tajemnica wielkiej piramidy : czy w Gizie, były jeszcze dwie piramidy?

Kiedy mówimy o piramidach, Wielka Piramida w Gizie jest jedną z pierwszych, które przychodzą na myśl, ale wiele osób nie wie, że w pobliżu słynnej budowli, która przewodzi trio piramid, znajdują się jeszcze dwie inne, z których można znaleźć tylko ich fundamenty. Archeolodzy podejrzewają, że są to dwie niedokończone piramidy, ale wszystko wskazuje na to, że zostały one zniszczone w przeszłości. Dlaczego zniszczono te dwie piramidy, skoro znajdowały się tak blisko trio płaskowyżu Giza?

Dwie niekompletne piramidy znajdujące się bardzo blisko Wielkiej Piramidy w Gizie.
Najbardziej wysunięta na północ nosiła nazwę Zawyet El Aryan i miała wymiary 3 mil, a na południowy wschód od Gizy znajdowała się mniejsza Piramida Warstwowa.

Informacje jakie można znaleźć w internecie na temat tych piramid są bardzo skąpe i często niedokładne. Wielu twierdzi, że obie były niedokończone, ale wykopaliska ujawniają, że w rzeczywistości zostały zniszczone. Odkryto również, że struktura piramid nie była komorą grobową ani grobowcem, a wielka “skrzynia” (wykonana z polerowanego granitu) nie była sarkofagiem.

Piramidy zostały odkryte w 1900 roku, a ich oficjalna ekspedycja rozpoczęła się w 1904 roku. Oryginalne raporty o piramidach zawierały szczegółowy opis ich podziemnej struktury, korytarzy, głównej komory i dziwnego pudełka w kształcie owalnej wanny. Opis tego dziwnego pojemnika, jak również jego zapieczętowanie i ochrona, jaką posiadał, jest naprawdę zdumiewający. Co można było zaobserwować, to że owe piramidy nie były grobowcami, ale jakimś dziwnym urządzeniem technologicznym.

Cenzura przeciwko badaniom niedokończonych piramid.
Pomimo niesamowitych odkryć, badania z jakiegoś powodu nie były kontynuowane i od lat 60-tych piramidy znajdują się na zamkniętym obszarze wojskowym, do którego niezależni archeolodzy nie mają wstępu.

Piramidy w Egipcie stanowią spuściznę lub ślady pozostawione przez Egipcjan w czasach starożytnych. Są to niewątpliwie najbardziej okazałe i znane spuścizny pozostawione przez tę starożytną cywilizację.

W starożytnych pismach znaleziono rozbudowaną modlitwę za króla i jego piramidę.

“Och Atum, połóż swoje ramiona wokół tego wielkiego króla, wokół tego budynku i wokół tej piramidy jako ramiona symbolu ka, tak że istota króla może być w tym jednym, trwającym na zawsze. Oh”

Te cytowane powyżej pisma jasno określają cel piramidy. Zostały one stworzone, aby pomieścić duszę króla na wieczność. Zgodnie z wierzeniami król może zmartwychwstać i wstąpić do nieba, aby żyć na wieczność z bogami, przekształcając się w gwiazdę. Ale także wielu faraonów kazało swoim niewolnikom budować te piramidy jako hołd dla bogów.

Tajemnice powstania piramid w Egipcie Kto zbudował piramidy?

Książki, filmy koncentrujące się na historii starożytnego Egiptu w wielu aspektach wyobrażały sobie historię życia Mojżesza. Budowniczowie tych piramid przedstawieni są jako zniewoleni więźniowie. Choć prawdą jest, że Egipcjanie mieli niewolników, badania archeologiczne pokazują, że przy budowie piramid zatrudniano również egipskich robotników. A wokół tych wielkich dzieł zaangażowani byli również kapłani, kucharze, uzdrowiciele, piekarze oprócz samych robotników odpowiedzialnych za budowę.

Kiedy zostały zbudowane?

Piramidy są najbardziej rozpoznawalnymi symbolami starożytnej cywilizacji egipskiej, te duże i skomplikowane grobowce były budowane w różnych okresach starożytnego Egiptu. Najstarsza piramida Dżosera została zbudowana około 2630 lat p.n.e.

Prawie wszystkie inne piramidy w Egipcie zostały zbudowane jakiś czas później, w tym piramidy w Gizie z wielką piramidą zbudowaną około 2530 r. p.n.e., a następnie budowa piramid zatrzymała się około 2200 r. p.n.e.

W latach 2000 i 1700 p.n.e. cywilizacja egipska doświadczyła nowej próby budowy piramid, ale rezultaty nie były tak majestatyczne jak w poprzednich okresach.

Jak zbudowano piramidy w Egipcie?
Jedna z wielkich tajemnic piramid obraca się wokół tego, jak zostały zbudowane. Fakt, że przetrwały one ponad cztery tysiąclecia, jest wiernym świadectwem jakości ich konstrukcji, ale archeologów, a zwłaszcza inżynierów, wciąż zadziwiają precyzyjne wymiary pomiędzy poszczególnymi blokami.

Filmy pokazują tysiące niewolników niosących lub ciągnących gigantyczne bloki wykonane z wapienia, z których każdy waży średnio dwie i pół tony. Z drugiej strony archeolodzy uważają, że bloki te zostały stworzone przy użyciu miedzianych dłut, które były najmocniejszym metalem, jaki Egipcjanie mieli wtedy do dyspozycji.

Naukowcy twierdzą, że istnieje wiele niewyjaśnionych zgonów, które miały miejsce wewnątrz piramid w Egipcie, na przykład śmierć eksperta archeologii George’a A. Reisnera, który odkrył sarkofag matki Cheopsa w 1925 roku. Problem w tym, że kiedy otworzono urnę, po mumii nie było śladu, a jakiś czas później, w tajemniczy sposób, ciało Reisnera wpadło wzdłuż do jednej z komór piramidy w Gizie. Mówi się, że jego śmierć była wynikiem egipskiej klątwy.

Wielu badaczy twierdzi, że odkrycia dokonane wewnątrz piramid zmusiły światowych przywódców do trzymania się z dala od wszystkich nieautoryzowanych pracowników, ponieważ mówi się, że piramidy zostały zaprojektowane jako urządzenia technologiczne do pobierania energii z centrum ziemi i samego kosmosu, aby wykorzystać ją do własnych celów.

Prawda czy nie, nie możemy sami wiedzieć, co w nich było, ale mamy nadzieję, że prawda, jak zawsze, wyjdzie na jaw.

3541

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *