Czym jest teoria pustej ziemi?

Istnieje wiele legend o pustej ziemi od XIV wieku. Od starożytnej Grecji po chrześcijańską mitologię, idea podziemnego świata zdominowała starożytny świat. Jednak większość z tych wierzeń ma pochodzenie mitologiczne.

Dopiero w XVII wieku naukowiec o nazwisku „Edmond Halley” zaproponował nową teorię zwaną „Teorią pustej ziemi

Co to jest teoria pustej ziemi? Teoria pustej ziemi to teoria zaproponowana przez Edmonda Halleya, że ​​wnętrze planety Ziemia jest puste i dostępne przez biegun północny i południowy. Ziemia wewnętrzna zapewnia również środowisko, które może podtrzymywać życie razem z życiem na Ziemi.

Dziś, pomimo postępu technologicznego, teoria pustej ziemi nadal fascynuje ludzką wyobraźnię.

Pusta ziemia Edmonda Halleya

W XVII wieku słynny astronom i fizyk Edmond Halley opublikował swoją teorię, że Ziemia jest pusta. Jego teoria została oparta na pracach Izaaka Newtona.

Zgodnie z jego teorią o pustej ziemi możliwą przyczyną fluktuacji pola magnetycznego Ziemi jest to, że wokół niej występuje inne pole magnetyczne. To spowodowałoby przeciwne przyciąganie grawitacyjne. Słynny astronom dokonał następnie przeglądu nowego modelu Ziemi

W proponowanej przez niego teorii istniały cztery wewnętrzne sfery, które leżały jedna w drugiej. Halley przedstawił również teorię, że każda z kul była oświetlona świecącym gazem, który, jak twierdził, były dowodem obecności gazu.

Halley wysunął również teorię, że każda ze sfer może być zamieszkana przez różne formy życia. Jednak nie miał żadnych dowodów na to, że kule w ogóle nadają się do zamieszkania. (  4  )  ,  (  6  )

Hollow Earth i Admirał Byrd

To prawda, że ​​było wielu odkrywców, którzy próbowali zbadać regiony polarne. Był tylko jeden człowiek, który odniósł największy sukces, nazywał się „Admirał Richard Byrd”. W latach 1928-1930 eksplorował jałowe ziemie Antarktydy i podczas swojej pierwszej wyprawy opisał w swoim dzienniku, że Antarktyda to kraina odwiecznej tajemnicy.

Podczas swojej wyprawy admirał Byrd przypadkowo znalazł dodatkowy świat na Ziemi. Podobno Byrd nakręcił film o dwóch podróżach, które odbył w ciągu tych lat, a film pokazywał różne zdjęcia gór, rzek, drzew, a nawet starożytnych zwierząt.

Film już dziś nie istnieje, ale jego nawigator lotniczy o nazwisku Lloyd K. Grenlie potwierdził istnienie filmu w swojej książce „World Beyond The Poles”. (  2  )

Pamiętnik Pustej Ziemi Admirała Byrda

W dzienniku Byrda pisze, że wszedł do wydrążonej ziemi lub „Agartha”, jak nazywali ją zastępy wewnętrznej ziemi. Zarejestrował temperaturę w pomieszczeniu na poziomie 74 stopni Fahrenheita i przebył 17 mil z widokiem na rzeki, zieloną roślinność, góry, jeziora, a nawet dziką przyrodę. Opisał zwierzęta jako duże, a nawet porównał je do mamutów włochatych.

W końcu znalazł cywilizację i został powitany przez zaawansowane samoloty. Piloci tych samolotów zmusili jego samolot do lądowania i powitali go przed zabraniem go do króla i królowej Agarty. Powiedzieli mu, że pozwolono mu wejść do wewnętrznego świata Agartha, ponieważ ma wysoki charakter moralny i etyczny.

Król i królowa powiedzieli mu następnie, że martwią się o powierzchnię, kiedy niedawno rozpoczęli próby nuklearne. Byrd został ostatecznie wyniesiony na powierzchnię. Zanim wyszedł, zauważył, że wewnętrzny świat również ma wewnętrzne słońce. (  8  )

Wpis do dziennika ekspedycji i dzienniki lotów admirała Bryda

Muszę napisać ten pamiętnik tajemniczy i mroczny. Chodzi o mój lot do Arktyki dziewiętnastego lutego czterdziestego siódmego roku.

Nadchodzi czas, kiedy ludzka racjonalność musi stać się nieistotna i trzeba zaakceptować nieuchronność prawdy! 

Nie wolno mi ujawniać następujących materiałów zawartych w tym liście … może on nigdy nie ujrzeć światła publicznego, ale muszę wypełnić swój obowiązek i zapisać go tutaj, aby wszyscy mogli kiedyś przeczytać.

W świecie chciwości i wyzysku niektórych ludzi to, co jest prawdą, nie może już dłużej tłumić.

DZIENNIK LOTU – BASE CAMP ARCTIC – 19.02.1947

6:00  – Wszystkie przygotowania do lotu na północ dobiegły końca i jesteśmy w powietrzu o 6:10 z pełnymi zbiornikami paliwa.

6:20  – Mieszanka paliwowa silnika na sterburcie wydaje się zbyt bogata, ustawienia wprowadzone, a Pratt Whittney pracuje płynnie.

07:30  – sprawdzenie radiowe z bazą. Wszystko jest w porządku, a odbiór radiowy normalny.

7:40  – Zauważ niewielki wyciek oleju w prawym silniku. Jednak  odczyt ciśnienia oleju  wydaje się normalny.

8-00  – Lekkie turbulencje ze wschodu na wysokości 2321 stóp, korekta do 1700 stóp, koniec turbulencji, ale narastający wiatr tylny, niewielka regulacja przepustnicy, samoloty pracują teraz bardzo dobrze.

8:15  – sprawdzenie radiowe z bazą, sytuacja normalna.

8:30  –  Powtarzające się  turbulencje, wzniesienie do 2900 stóp, znowu płynne warunki lotu.

9:10– Zwróć uwagę na ogromny lód i śnieg poniżej, żółtawe zabarwienie i rozprowadzenie w liniowy wzór. Zmiana kursu pomoże ci zbadać tę próbkę koloru poniżej. Zwróć także uwagę na czerwonawy lub fioletowy kolor. Okrąż ten obszar dwa pełne obroty i wróć do przypisanego kierunku kompasu. Kontrola pozycji została przeprowadzona ponownie w bazie, a informacje o zabarwieniu lodu i śniegu przekazano poniżej.

9:10 godzin – Zarówno magnetyczny, jak i żyrokompas zaczynają się obracać i chybotać. Nie możemy utrzymać kursu za pomocą oprzyrządowania. Podnieś kompas słoneczny, ale wszystko wydaje się w porządku. Elementy sterujące wydają się reagować wolno i mają powolną jakość, ale nie ma dowodów na oblodzenie!
9:15  – w oddali wydają się być góry.

9:49  – 29 minut czasu lotu upłynęło od pierwszego ujrzenia gór, to nie jest złudzenie. To góry i składa się z małego łańcucha, którego nigdy wcześniej nie widziałem!

9:55   – wysokość zmienia się na 2950 stóp i powracają silne turbulencje.

10:00– Przekraczamy małe pasmo górskie i nadal kierujemy się na północ, najlepiej jak potrafimy. Za pasmem górskim znajduje się dolina z niewielką rzeką lub strumieniem przepływającym przez centralną część. Nie powinno być zielonej doliny! Coś tu jest zdecydowanie nie tak i to nie jest normalne! Powinniśmy być na lodzie i śniegu! Na górskich zboczach portu rosną duże lasy. Nasze instrumenty nawigacyjne wciąż się obracają, żyroskop kołysze się w przód iw tył!

10:05  – Zmieniam wysokość na 1400 stóp i ostro skręcam w lewo, żeby lepiej zbadać dolinę poniżej. Jest zielony z mchem lub gęstą trawą. Tutaj światło wydaje się być inne. Nie widzę już słońca. Ponownie skręcamy w lewo i widzimy pod sobą duże zwierzę. Wygląda jak słoń! NIE!!! Wygląda bardziej jak mamut! To jest niesamowite! Ale oto jest! Obniż elewację do 1000 stóp i użyj lornetki, aby lepiej przyjrzeć się zwierzęciu. To potwierdzone – to zdecydowanie zwierzę podobne do mamuta! Zgłoś to do bazy.

10:30 – Teraz napotkaj łagodniejsze zielone wzgórza. Wyświetlacz temperatury zewnętrznej pokazuje 74 stopnie Fahrenheita! Teraz przejdź do naszego kierunku. Instrumenty nawigacyjne wydają się teraz normalne. Jestem zdezorientowany co do ich działań. Spróbuj skontaktować się z bazą. Radio nie działa!

11;30 – Krajobraz poniżej jest bardziej płaski i normalny (jeśli mogę użyć tego słowa). Przed nami widzimy, jak wygląda miasto !!!! To niemożliwe! Samoloty wydają się lekkie i dziwnie pływające. Sterowanie odmawia odpowiedzi !! Mój Boże!!! Poza naszymi skrzydłami na lewej i prawej burcie są dziwne typy samolotów. Szybko zamykają się obok! Mają kształt dysku i promienną jakość. Jesteś teraz wystarczająco blisko, aby zobaczyć na nich oznaczenia. To rodzaj swastyki !!! To jest fantastyczne. Gdzie jesteśmy! Co się stało. Znowu pociągam za sterowanie. Nie odpowiesz !!!! Jesteśmy uwięzieni w niewidzialnym występku!

11:35  – Nasze radio trzeszczy i dobiega głos w języku angielskim z być może lekkim akcentem nordyckim lub germańskim! Wiadomość brzmi: 

»

WITAMY, ADMIRALE, W NASZYM DOMU. WYLĄDUJEMY ZA OKOŁO DWIE MINUTY! JESTEŚ W DOBRYCH RĘKACH. ‚ 

Zauważyłem, że silnik naszego samolotu już nie pracuje! Samolot jest pod jakąś dziwną kontrolą i teraz sam się skręca. Sterowanie jest bezużyteczne.

11:40   – Otrzymałem kolejną wiadomość radiową. Rozpoczynamy teraz proces lądowania i za kilka chwil samolot lekko się zatrząśnie i zacznie zniżać, jakby był uwięziony w dużej, niewidzialnej windzie! Ruch w dół jest znikomy, a lądowanie następuje tylko lekkim szarpnięciem!

11:45– Robię pospieszny ostatni wpis w dzienniku. Kilku mężczyzn zbliża się pieszo do naszego samolotu. Jesteś wysoki i masz blond włosy. W oddali wielkie mieniące się miasto pulsujące tęczowymi kolorami. Nie wiem, co się teraz stanie, ale nie widzę żadnych śladów broni na zbliżających się. Teraz słyszę głos, który mówi mi po imieniu, żebym otworzył drzwiczki. Zgadzam się. 

END LOG

Od tego momentu będę zapisywał tutaj wszystkie poniższe wydarzenia z pamięci. To wymyka się wyobraźni i wydaje się dalekie od szaleństwa, gdyby tak się nie stało.

Radioman i ja wysiadamy z samolotu i witamy nas bardzo ciepło. Następnie wsiedliśmy do małego pojazdu podobnego do platformy bez kół! Z wielką szybkością przenosi nas w stronę lśniącego miasta. Kiedy się zbliżamy, miasto wydaje się być zbudowane z kryształu. 

Wkrótce dotrzemy do dużego budynku, jakiego nigdy wcześniej nie widziałem. Wydaje się, że pochodzi prosto z tablicy projektowej   Franka Lloyda Wrighta  , a raczej ze     środowiska Buck Rogers !!

Dostajemy jakiś ciepły napój, który nie smakuje jak nic, co kiedykolwiek jadłem. To jest pyszne. Po około dziesięciu minutach dwóch z naszych pozornie wspaniałych gospodarzy przychodzi do naszych kwater i ogłasza, że ​​powinienem im towarzyszyć. Nie mam innego wyjścia, jak tylko się podporządkować. Zostawiam swojego radiooperatora, idziemy kawałek i wchodzimy do czegoś, co wygląda na windę. 

Schodzimy na chwilę, maszyna zatrzymuje się i drzwi cicho się podnoszą! Następnie idziemy długim korytarzem oświetlonym różowym światłem, które wydaje się pochodzić z samych ścian! Jednym z ruchów istoty jest zatrzymanie się przed dużymi drzwiami. Nad drzwiami jest napis, którego nie mogę odczytać. Wielkie drzwi otwierają się bezszelestnie i jestem proszony o wejście. 

Jeden z moich gospodarzy mówi. 

„ PROSZĘ SIĘ NIE OBAWIAĆ, ADMIRALE, BĘDZIE PAN MIAŁ AUDIENCJĘ ”

Wchodzę i moje oczy przyzwyczajają się do pięknego koloru, który wydaje się całkowicie wypełniać pomieszczenie.

Wtedy zaczynam widzieć swoje otoczenie. To, co przywitało moje oczy, to najpiękniejszy widok w całym moim życiu. Rzeczywiście, jest to zbyt piękne i cudowne, aby je opisać. Jest wykwintny i delikatny. Nie sądzę, aby istniał ludzki termin, który mógłby opisać to szczegółowo w sposób sprawiedliwy! 

Moje myśli serdecznie przerywa ciepły, bogaty głos o melodyjnej jakości. 

WITAJCIE W NASZEJ DOMENIE, ADMIRALE”.

Widzę mężczyznę o delikatnych rysach i lat wytrawionych na twarzy. Siedzi przy długim stole. Prosi, żebym usiadł na jednym z krzeseł. 

Kiedy już siedzę, składa opuszki palców i uśmiecha się. 

Znowu mówi cicho i przekazuje następujące informacje:

„POZWOLILIŚMY PANU TU WEJŚĆ, PONIEWAŻ MA PAN SZLACHETNY CHARAKTER I JEST PAN DOBRZE ZNANY W ŚWIECIE POWIERZCHNI, ADMIRALE”.”. 

Surface World, w połowie łapię powietrze! 

„TAK”, MISTRZ ODPOWIADA Z UŚMIECHEM, „JESTEŚ W DOMENIE ARIANNI, WEWNĘTRZNEGO ŚWIATA ZIEMI”. NIE OPÓŹNIAMY TWOJEJ MISJI NA DŁUGO, A TY BEZPIECZNIE PODRÓŻESZ NA POWIERZCHNIĘ I JEJ USUŃ. ALE TERAZ, ADMIRALE, POWIEDZĘ CI, DLACZEGO ZOSTAŁA WZWANA TUTAJ. 

NASZE ZAINTERESOWANIE ZACZYNA SIĘ WŁAŚCIWIE PO WYBUCHOWANIU PIERWSZYCH BOMB ATOMOWYCH NAD HIROSHIMĄ I NAGASAKI W JAPONII. W TYM CZASIE OSTRZEGANIA WYSŁALIŚMY NASZE MASZYNY LATUJĄCE, „LATAJĄCE KOŁA”, W ŚWIAT POWIERZCHNI, ABY ODKRYĆ, CO ZROBIŁA ICH Rasa. TO JUŻ PRZESZŁOŚĆ, OCZYWIŚCIE, MÓJ DROGI ADMIRIE, ALE MUSZĘ KONTYNUOWAĆ. 

WIDZISZ, NIGDY NIE INTERESOWALIŚMY W WOJNACH I BARBARIACH TWOICH RAS, ALE TERAZ MUSIMY SIĘ NAUCZYĆ SIĘ MANIPULUJĄCĄ PEWNĄ SIŁĄ, KTÓRA NIE JEST DLA LUDZI, TO JEST ENERGIA ATOMOWA. NASI PRACOWNICY PRZESYŁALI JUŻ WIADOMOŚCI DO WŁADZ TWOJEGO ŚWIATA, ALE NIE ZWRACAJĄ SIĘ NA NICH. TERAZ JESTEŚ WYBRANY, ABY OGLĄDAĆ TUTAJ, ŻE NASZ ŚWIAT ISTNIEJE. 

WIDZISZ, NASZA KULTURA I NAUKA JEST WIELE TYSIĘCY LAT POZA ICH RASĄ, ADMIRIE. ‚

 Przerwałem 

ALE CO TO MA WSPÓLNEGO ZE MNĄ, SIR?

Oczy Mistrza zdawały się wnikać głęboko w mój umysł i po kilku chwilach studiowania mnie odpowiedział: 

„TWOJA RASA OSIĄGNĘŁA DO PUNKTU BEZ POWROTU, PONIEWAŻ ISTNIEJĄ TYCH, KTÓRZY ZNISZCZĄ TWÓJ ŚWIAT, ZAMIAST PODAWAJĄC TWOIM TAKIM, JAKIM WIEMY … 

TWOJA RASA OSIĄGNĘŁA JUŻ PUNKT BEZ POWROTU, PONIEWAŻ SĄ WŚRÓD WAS TACY, KTÓRZY ZNISZCZYLIBY TEN ŚWIAT,W IMIENIU WŁADZY.

Skinąłem głową, a mistrz kontynuował: 

W 1945 R. I PÓŹNIEJ PRÓBOWALIŚMY NAWIĄZAĆ KONTAKT Z WASZA RASĄ, ALE NASZE WYSIŁKI SPOTKAŁY SIĘ Z WROGOŚCIĄ, NASZEJ RADY BYŁY OSTRZELIWANE.

TAK, NAWET ŚCIGANE ZE ZŁOŚLIWOŚCIĄ I WROGOŚCIĄ PRZEZ WASZE SAMOLOTY BOJOWE. WIĘC TERAZ MÓWIĘ CI, MÓJ SYNU, ŻE W TWOIM ŚWIECIE JEST WIELKA BURZA, CZARNA FURIA,

MOŻE ONA TRWAĆ TAK DŁUGO, AŻ KAŻDY KWIAT KULTURY ZOSTANIE ZDEPTANY, A WSZYSTKIE LUDZKIE SPRAWY POGRĄŻĄ SIĘ W CHAOSIE. WASZA OSTATNIA WOJNA BYŁA TYLKO PRELUDIUM TEGO, CO CZEKA WASZA RASĘ. Z KAŻDĄ GODZINĄ WIDZIMY TO CORAZ WYRAŹNIEJ. TWIERDZISZ, ŻE SIĘ MYLĘ?

“NIE”, ODPOWIADAM, “TO JUŻ SIĘ ZDARZAŁO, NASTAŁY CIEMNE WIEKI I TRWAŁY PONAD PIĘĆSET LAT”.

“TAK, MÓJ SYNU”, ODPOWIEDZIAŁ MISTRZ, “CIEMNE WIEKI, KTÓRE TERAZ NADCHODZĄ DLA WASZEJ RASY, POKRYJĄ ZIEMIĘ JAK BLADOŚĆ, ALE WIERZĘ, ŻE NIEKTÓRZY Z WASZEJ RASY PRZETRWAJĄ BURZĘ, POZA TYM NIE MOGĘ POWIEDZIEĆ.” .

WIDZIMY Z DUŻEJ ODLEGŁOŚCI NOWY ŚWIAT WYRUSZAJĄCY SIĘ Z RUIN WASZYCH RAS SZUKAJĄCYCH ZAGUBIONYCH I LEGENDARNYCH SKARBÓW, A TY BĘDZIE TUTAJ, MÓJ SYNU, BEZPIECZNIE POD NASZĄ OPIEKĄ

BYĆ MOŻE DO TEGO CZASU NAUCZĄ SIĘ ŻE WOJNA I JEJ KONFLIKTY NIE MAJA SENSU …

TYM CZASIE CZĘŚĆ WASZEJ KULTURY I NAUKI ZOSTANIE ZWRÓCONA, ABY WASZA RASA MOGŁA ZACZĄĆ OD NOWA. TY, MÓJ SYNU, POWRÓCISZ DO ŚWIATA POWIERZCHNIOWEGO Z TĄ WIADOMOŚCIĄ

Tymi ostatnimi słowami wydawało się, że nasze spotkanie dobiegło końca. Stałem przez chwilę we śnie … ale nadal wiedziałem, że to rzeczywistość iz jakiegoś dziwnego powodu skłoniłem się lekko, albo z szacunku, albo z pokory, nie wiem sam.

Nagle ponownie zdałem sobie sprawę, że dwóch uroczych gospodarzy, którzy mnie tu przywieźli, znów jest przy mnie. 

“TĘDY, ADMIRALE” – POWIEDZAL JEDEN Z NICH.

Odwróciłem się ponownie przed wyjściem i spojrzałem na Mistrza. Na jego delikatnej, wiekowej twarzy wyrył się delikatny uśmiech. 

„Żegnaj, mój synu” – powiedział, a potem zinterpretował piękną, smukłą ręką ruch pokoju i nasze spotkanie naprawdę dobiegło końca.

Szybko wróciliśmy przez duże drzwi do komnaty Mistrza i ponownie weszliśmy do windy.

Drzwi osunęły się cicho i od razu weszliśmy na górę. Jeden z moich gospodarzy odezwał się ponownie: „Musimy się teraz spieszyć, Admirale, ponieważ Mistrz nie chce dłużej opóźniać was w planowanym harmonogramie i musi Pan wrócić do swojego swiata z jego przesłaniem.”

Nic nie powiedziałem. Wszystko to było prawie niewiarygodne i znowu moje myśli zostały przerwane, kiedy się zatrzymaliśmy. Wszedłem do pokoju i wróciłem do swojego radiooperatora. Miał zmartwiony wyraz twarzy. 

Dwie istoty pomachały nam do czekającego wagonu, wsiedliśmy i wkrótce wróciliśmy do samolotu. Silniki pracowały na biegu jałowym i natychmiast wsiedliśmy. 

Cała atmosfera wydawała się teraz naładowana pewną pilnością. Po zamknięciu drzwi ładunkowych ta niewidzialna siła natychmiast uniosła samolot, aż osiągnęliśmy wysokość 2700 stóp. Dwa samoloty były nieco obok nas i prowadziły nas w drodze powrotnej. 

Muszę tu powiedzieć, że wskaźnik prędkości nie zarejestrował odczytu, ale poruszaliśmy się z bardzo dużą prędkością.

21:5 godzin  – Przychodzi wiadomość radiowa. 

„”ZOSTAWIAMY PANA TERAZ, ADMIRALE. . ŻEGNAJ !!!! ‚ !!!! ‚ 

Patrzyliśmy przez chwilę, jak wirniki znikały w jasnoniebieskim niebie.

Samolot nagle poczuł się na chwilę uwięziony w silnym prądzie zstępującym. Szybko odzyskaliśmy kontrolę

Udział w protokole lotu będzie kontynuowany

2;20 godzin  – znów jesteśmy nad dużymi połaciami lodu i śniegu i około 27 minut od bazy.. Zgłaszamy wszystkie warunki jako normalne

3:00 godzin  – gładko lądujemy w bazie. Mam misję …

Admirał Byrd stwierdził, że bieguny północny i południowy to tylko dwa z wielu otwarć w Agartha

KONIEC WPISÓW W DZIENNIKU.

11 marca 1947

Właśnie uczestniczyłem w spotkaniu personelu w Pentagonie. W pełni przedstawiłem moje odkrycie i przesłanie Mistrza. 

Wszystko jest poprawnie nagrane. Prezydent był obradowany. Jestem przetrzymywany od kilku godzin (sześć godzin, dokładnie trzydzieści dziewięć minut).   Przeprowadzam obszerne wywiady z  najwyższymi siłami bezpieczeństwa i zespołem medycznym. To była męka !!!! 

Jestem ściśle kontrolowany przez przepisy bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych Ameryki. Polecono mi milczeć o wszystkim, czego nauczyłem się w imieniu ludzkości !!! Niesamowite! 

Przypomina mi się, że jestem żołnierzem i muszę wykonywać rozkazy.

30/12/56 – KOŃCOWE WEJŚCIE

Ostatnie lata od 1947 roku nie były łaskawe dla …

Dokonuję teraz mojego ostatniego wpisu w tym wyjątkowym dzienniku. Na zakończenie muszę stwierdzić, że przez te wszystkie lata wiernie utrzymywałem tę sprawę w tajemnicy. Było to całkowicie sprzeczne z moimi wartościami moralnego prawa. Teraz wydaje mi się, że czuję długą noc i ta tajemnica nie umrze ze mną, ale jak każda prawda, zatriumfuje i tak się stanie.

To może być jedyna nadzieja dla ludzkości. Ujrzałem prawdę i to ożywiło mojego ducha i uwolniło mnie! Spełniłem swój obowiązek wobec monstrualnego kompleksu wojskowo-przemysłowego.

Teraz zbliża się długa noc, ale nie będzie końca.

Tak jak kończy się długa arktyczna noc, powróci promienne słońce prawdy … a ci, którzy są w ciemności, wpadną w jej światło … Widziałem bowiem tę ziemię za biegunem, to centrum wielkiej niewiadomej.

Admirał Richard E. Byrd
Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych
24 grudnia 1956 r

https://news-for-friends.com/was-ist-die-theorie-der-hohlen-erde/

.

4955
ZRODLO ARTYKULU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *