Tajemnicze metalowe kule nadal spadają z nieba na całym świecie

Istnieje wiele przypadków dziwnych rzeczy, które przyszły z góry w historii, często bez solidnych odpowiedzi. W ostatnich latach trwało to nadal z zaskakującą liczbą przypadków, w których dziwne metalowe kulki spadły znikąd, tylko po to, aby pozostawić ludzi zastanawiających się, czym naprawdę są. Zobaczymy tu kilka dziwnych przypadków metalowych kul lub kulek, które upadły i zdołały wymknąć się spod kontroli.

W 2012 roku mieszkańcy północnej Brazylii byli zaskoczeni, gdy metalowa kula spadła z nieba i rozbiła się w Riacho dos Poços, w brazylijskim stanie Maranhão, niszcząc przy okazji drzewo nerkowca. Osoba, która odkryła go po raz pierwszy, powiedziała, że był zszokowany po głośnym uderzeniu w niebo. Wyszedł zobaczyć, co to spowodowało. To, co znalazł, to dziwny, nieziemski obiekt w jeszcze ciepłym w dotyku rowie, opisany jako idealnie kulisty, o średnicy około 1 metra i wadze 50 kilogramów. Kiedy inni mieszkańcy wioski przybyli i wykopali ją, odkryli, że kula wydawała się być pusta, z wyjątkiem tego, co wydawało się być jakimś płynem unoszącym się w środku. Żandarmeria wojskowa wkrótce przybyła i usunęła kulę, mówiąc, że była to tylko część upadłego satelity.

Stan Teksas w Stanach Zjednoczonych miał podobny incydent w 2013 roku, kiedy to elektryk o nazwisku Dean Gentz zobaczył dziwny obiekt w pobliżu pastwiska dla krów na swojej ziemi w pobliżu miasta Buna we wschodnim Teksasie. Po oględzinach stwierdzono, że obiekt jest brązowym metalowym oczkiem o średnicy około 35 cm i wykazuje oznaki ekstremalnego narażenia na ciepło.

Niedługo potem nad łąkami w tej samej okolicy znaleziono kolejną tajemniczą kulę i mimo starań Gentza, by dowiedzieć się skąd się wzięła, nie otrzymał żadnych odpowiedzi od NASA ani żadnej innej agencji, do której zwrócił się o więcej informacji.

Zdobądź książkę
W 2014 roku mieszkańcy miasta Mengchang w chińskiej prowincji Heilongjiang zostali obudzeni przez głośny hałas, po którym z nieba widać było trzy “kule ognia”. Kule te trafiły na tereny rolnicze, a gdy mieszkańcy wsi poszli na dochodzenie, znaleźli rzekomo trzy “na wpół pokryte metalowe kule oddzielone nieregularnie ukształtowaną warstwą brzegową”, ważące około 40 kilogramów i o średnicy około 75 centymetrów. Ponownie urzędnicy pospieszyli z konfiskatą zagranicznych przedmiotów, wyjaśniając, że były to szczątki rosyjskiej rakiety Proton-M przenoszącej satelitę, która zawaliła się gdzieś w Kazachstanie po nieudanym wystrzeleniu. Czy to było to, czy też coś bardziej tajemniczego? Chińscy urzędnicy nie powiedzą.

W 2015 roku w kraterach uderzeniowych w rejonie Villavieja w Hiszpanii i okolicach pojawiły się trzy “dziwne czarne kule”. Każdy z tych dziwnych czarnych obiektów został oszacowany na 80 centymetrów średnicy z otworem na jednym końcu i okazał się być zbudowany wokół drucianych ramek. Jeden z serwisów informacyjnych, La Verdad, doniósł, że obiekty te są wykonane z nieznanego materiału i wydają się wystarczająco silne, aby przetrwać ponowny wjazd na Ziemię, a nawet katastrofalne eksplozje. Co ciekawe, gwardia cywilna wkrótce wprowadziła się, aby chronić ten teren i trzymać prasę z dala.

W tym samym roku pewien hodowca kóz w mieście Calasparra w Hiszpanii poinformował, że na jego oczach rozbił się kulisty metalowy przedmiot. Urzędnicy w kombinezonach biohazardowych rzekomo odzyskali przedmiot i zabrali go w pojeździe. Co ciekawe, mniej więcej o tej samej porze tego samego dnia, a nawet na tej samej szerokości geograficznej, podobny obiekt spadł na plażę w pobliżu miasta Sakarya Karasu w Turcji. Po raz kolejny funkcjonariusze wojskowi natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, zabrali obiekt i nawet nie starali się udzielić wyjaśnień.

W styczniu 2016 roku zaczęły krążyć wiadomości, że “gigantyczne metalowe kule kosmiczne” spadały z nieba w prowincji Yen Bai i sąsiednim Tuyen Quang w Wietnamie. Przy różnych okazjach słychać było “odgłosy grzmotów”, a trzy orby różnej wielkości o wadze od 6 do 50 kg pojawiały się w czystym niebie, by rozbić się o ziemię, bardzo blisko siebie. Jedna z kul okazała się być pusta, inna zaś miała litery napisane podobnie jak rosyjska, co prowadziło do spekulacji, że pochodziły z rosyjskiego satelity lub balonu meteorologicznego, albo ze zbiorników sprężonego powietrza rakiety lub samolotu. Przynajmniej taka jest oficjalna prognoza.

Ostatecznie, w 2018 r., trzy kuliste przedmioty metalowe zostały znalezione w andyjskiej wspólnocie południowo-wschodniego Peru, wkrótce po otrzymaniu raportów

palących się przedmiotów na niebie. Urzędnicy, którzy odzyskali te przedmioty, twierdzili, że były to kawałki rakiety lub satelity, które spłonęły i stopiły się przy ponownym wjeździe, chociaż inni twierdzili, że były to meteory.

W związku z tym, że największe światowe agencje kosmiczne milczą bezwzględnie o tych wydarzeniach, pojawiło się kilka teorii spiskowych, począwszy od obcych samolotów bezzałogowych lub części zniszczonych obcych struktur w kosmosie, a skończywszy na tajnych rządowych programach kosmicznych. A te zostały podsycone doniesieniami, że wojskowi pędzili kule i twierdzili, że są one wykonane z nieznanego “specjalnego stopu”. Kule pozostają niezidentyfikowane i zostały skonfiskowane przez rządy w celu przeprowadzenia testów.

W końcu to wszystko jest dość zastanawiające. Te rzeczy ciągle spadają z nieba i nie ma prawdziwej, uzgodnionej odpowiedzi na wszystko. Czy to tylko fragmenty kosmicznych szczątków, czy jest coś jeszcze? Dlaczego prawie w każdym przypadku urzędnicy spieszą się z usuwaniem wszystkiego i udzielaniem niejasnych odpowiedzi, jeśli takowe istnieją? Co tu się dzieje? Trudno powiedzieć, ale te sprawozdania wciąż przychodzą i skłaniają do dyskusji i debaty.

3812
ZRODLO ARTYKULU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *