Najbardziej kontrowersyjny przypadek UFO w kosmosie, do którego NASA nie przyznaje się

Jeśli chodzi o wypowiedzi astronautów, którzy zwrócili się przeciwko NASA, odmawiając zaakceptowania faktu, że kontakty UFO zostały nawiązane w przestrzeni kosmicznej, wypowiedzi Johna Glenna i kontrowersyjne nagrania podczas jednej z najdziwniejszych misji załogowych w historii epoki kosmicznej, gdzie John Glenn twierdzi, że jest otoczony niezidentyfikowanymi obiektami latającymi, wyróżniają się bez wątpienia.

John Glenn był otoczony przez UFO w kosmosie?
Ta transmisja audio może być opisana jako jeden z najbardziej szokujących dowodów na tajemniczą pozaziemską obecność podczas jednej z załogowych misji w kosmosie. Ten stary plik audio pozwala nam wysłuchać fragmentu rozmowy pomiędzy kapsułą Mercury-Atlas (MA-6) pilotowaną przez Johna Glenna i CaPCom, 20 lutego 1962 roku, pierwszą załogową misją

wprowadzoną na orbitę przez NASA.

W pliku audio można usłyszeć Glenna nawiązującego do swojej kapsuły jako “Friendship 7” i opisującego, jak wygląda za nią “jasnoniebieski horyzont”, gdy zbliża się do wschodu słońca. Następnie, z jednej chwili do drugiej, zauważa, że wokoło niego dzieje się coś dziwnego, ponieważ jest on otoczony przez ogromną ilość UFO, które całkowicie otoczyły kapsułę.


Czy w nagraniu jest mowa o tym, że w kosmosie są UFO?
Zapis audio można odczytać poniżej, ze słowami wypowiadanymi zarówno przez CapCom (komunikator kapsułowy) jak i Glena; zaczyna się on, gdy astronauta ogłasza się jako “Przyjaźń 7”, w którym to momencie wspomina, że “spróbuje” opisać to, co jest słuszne; twierdzi, że wygląda to jak duża masa małych cząstek, które są w pełni oświetlone, jakby były świecące. Twierdzi, że nigdy nie widział czegoś takiego, że są one trochę zaokrąglone, zbliżają się do kapsuły i wyglądają jak małe gwiazdy. Cały prysznic z nich zmierza w jego kierunku.

Następnie wspomina, że kręcą się z dużą prędkością wokół kapsuły. Zaintrygowany tym, co komentuje Glenn, CapCom zapytał, czy może usłyszeć jakikolwiek wpływ na kapsułę, na co otrzymuje negatywną odpowiedź.

Glenn twierdzi, że są bardzo powolni, twierdząc, że jadą z tą samą prędkością co on. Potwierdza jednak, że mają inny ruch niż on; wirują wokół kapsuły, a następnie oddalają się od niej wzdłuż ścieżki, którą podąża.

Zaintrygowany tymi wydarzeniami, CAPCOM poprosił Glenna o opisanie obiektów i tego, czy uderzają one w jego statek kosmiczny. Następnie, gdy nie otrzymał żadnej odpowiedzi, wyjaśnił, że są ich dosłownie tysiące.

Po opisaniu tych obiektów Glenn nie otrzymuje żadnej odpowiedzi od CAPCOM-u i zastanawia się, czy nie ma z nikim kontaktu, ponieważ nadal mówi o dziwnych obiektach wokół swojego statku kosmicznego.

Jakiej odpowiedzi udzieliła NASA?
CapCom potrzebował prawie pięciu minut, aby odpowiedzieć, dodając, że Glenn brzmiał trochę “zdezorientowany” i został zapytany, jaki jest jego poziom tlenu. Co dziwne, CapCom nie odniósł się do dziwnych zdarzeń doświadczonych przez Glenna, który wyjaśnia, że dziwne cząsteczki wciąż znajdowały się w pobliżu jego statku kosmicznego. Po zorientowaniu się, że komunikator nie zareagował, podjął inicjatywę sfotografowania tajemniczych przedmiotów. Następnie CapCom pyta, jak duże były te cząsteczki i czy poruszały się lub pływały w pobliżu.

Zasugerował, że cząstki mogły pochodzić ze statku kosmicznego. Glenn wspomniał jednak, że nie było to możliwe. O dziwo, po udanej misji Friendship 7, inny astronauta na pokładzie kapsuły Aurora 7, zwany Scott Carpenter, również widział te same UFO w kosmosie. Naukowcy NASA w końcu spojrzeli na to dziwne wydarzenie i doszli do wniosku, że widziane w kosmosie UFO to nic innego jak “cząsteczki lodu” uwięzione w świetle słonecznym.

NASA praktycznie zamknęła sprawę, twierdząc, że lód nagromadził się na zewnątrz kapsuły i że to, co widzieli astronauci, pływało (choć obaj twierdzili, że nie pływało, ale poruszało się) swobodnie. Glenn nie był przekonany do tego wyjaśnienia i podczas swojej drugiej orbity twierdził, że widział UFO po raz kolejny, ale z daleka.

zrodlo

1713
ZRODLO ARTYKULU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *