W Irlandii doszło do masowej obserwacji ufo

Różne doniesienia o spotkaniach z UFO, które podobno latały z niesłychaną prędkością w ciągu ostatniego miesiąca przed ich zniknięciem u wybrzeży Irlandii, skłoniły Irish Aviation Authority do rozpoczęcia dochodzenia. UFO rozbudzają w tej jednostce lęk przed Obcymi i nie jest to pierwszy raz, kiedy podobne zdarzenie ma miejsce.

Niezidentyfikowany obiekt latający został zaobserwowany 9 listopada w godzinach porannych przez jednego z pilotów linii British Airways, który leciał wzdłuż południowo-zachodniego wybrzeża Irlandii.

Kobieta pilotująca komercyjny samolot Boeing 787, który leciał do Londynu do Montrealu, była w stanie skontaktować się z kontrolą ruchu lotniczego Shannon, pytając, czy miały miejsce jakieś ćwiczenia wojskowe, które nie zostały jej wtedy zgłoszone.

Gdy odpowiedź brzmiała “nie”, szybko ostrzegł przed dziwnym obiektem świetlnym, który w tym momencie znajdował się po lewej stronie samolotu i szybko przeszedł na północ.

Wkrótce potem do rozmowy dołączył inny pilot obsługujący ten sam model samolotu, ale z Virgin Airlines, informując, że meteoryt lub inny dziwny obiekt przeszedł przez ziemską atmosferę, wspominając “wiele innych obiektów, które podążały tą samą trajektorią”, w ciągu godziny 11 od pozycji, w której znajdował się pilot.

Po kilku minutach, trzeci pilot wykrzyknął, że cieszy się, iż nie jest jedynym, który to widzi, mówiąc, że UFO ma prędkość “bardzo bliską Machowi 2”, lub co by się stało, prawie dwukrotnie większą od prędkości dźwięku.

To właśnie wtedy przedstawiciel służby kontrolnej wykrzyknął, że są inni piloci, którzy zgłosili identyczne zdarzenie, więc trzeba było sprawdzić, czy do niego doszło.

Irlandzki Urząd Lotnictwa wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że po otrzymaniu w piątek skarg od pewnej liczby statków powietrznych zarejestrowano sprawozdanie dotyczące “nietypowej działalności lotniczej”.

Według władz, sprawozdanie zostanie zbadane zgodnie z normalnym poufnym protokołem badania incydentów.

Czy jest to UFO, które faktycznie mogło przelecieć nad obszarem Irlandii, czy też jest to jakaś iluzja? A jeśli tak, to jak to możliwe, że więcej niż trzy osoby mogły go zobaczyć w tym samym czasie?

1168

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *