SETI proponuje nową metodologię wyszukiwania dla inteligencji kosmitów

Nathalie Cabrol, dyrektor badawczy SETI, przedstawiła propozycję, która może całkowicie zmienić podejście do poszukiwania inteligentnego życia Obcych w innych galaktykach, które nie opiera się wyłącznie na poszukiwaniach za pomocą urządzeń radiowizyjnych. Poszukiwania pozaziemskich form życia zawsze były tematem, zarówno tabu, jak i fascynującym dla całej ludzkości, a dla niektórych specjalistów projektem, któremu poświęcili dużą część swojego życia, ale chcą zmienić metodologię poszukiwań i w ten sposób raz na zawsze zacząć przynosić pozytywne rezultaty…

Seti Propone Una Nueva Metodología De Búsqueda De La Inteligencia Extraterrestre. 1
SETI chce zmienić sposób, w jaki szukamy kosmitów.
Czasopismo Astrobiology opublikowało artykuł związany z Nathalie Cabrol, w którym mówi o znaczeniu całkowitej zmiany w sposobie, w jaki naukowcy i eksperci poszukują inteligentnego życia na innych planetach, ponieważ sugeruje wykorzystanie fizyki, biologii, informatyki i nauk społecznych połączonych w misji skoncentrowanej na poszukiwaniu życia pozaziemskiego.

SETI stworzy nową metodologię znajdowania inteligencji pozaziemskiej.

Dyrektor SETI wzywa najbardziej konserwatywnych naukowców do spotkania się i otwarcia umysłów poza tą bezpodstawną, ziemską perspektywą. Należy rozszerzyć metody badań oraz dodać nowe i różne narzędzia.

Po raz pierwszy w różnych gałęziach nauki pojawiło się tak wiele informacji, które mogłyby pomóc w obserwacji znaczenia prawdopodobnych zdarzeń w rozwoju inteligentnego życia pozaziemskiego. Takie dane z każdego świata mówią nam, że każdy z nich jest unikalnym eksperymentem planetarnym.

Czy pozaziemska inteligencja może być bardzo różna w zależności od SETI?
Jest bardzo prawdopodobne, że zaawansowana inteligencja ras pozaziemskich jest rozproszona po całym wszechświecie, ale możemy być zaskoczeni, ponieważ istnieje możliwość, że jest ona znacznie różna od tego, w co wierzymy lub do czego zostaliśmy doprowadzeni. Tym bardziej, jeśli znamy związek między życiem a środowiskiem.

Mając na uwadze ten cel, naukowiec i dyrektor badawczy SETI chce promować tworzenie Wirtualnego Instytutu przy udziale całego środowiska naukowego na całym świecie. Ten nowy Wirtualny Instytut SETI będzie dążył do zintegrowania całej wiedzy naukowej zdobytej na przestrzeni lat, aby zrozumieć jak, kto, gdzie i jak mogą być ludzie pozaziemscy. Wychodząc daleko poza obecną perspektywę antropocentryczną.

Zrodlo

1141
ZRODLO ARTYKULU