Małe Arkana Denary Tarot IZŚ

As Denarów

Symbolika: Nagroda, miłość, wiara w to że wszystko się uda. Wiara w pieniądz, kochanie się w bogactwie, także tym duchowym.

2 Denarów

Dziecko bawi się nieskończonością, czy to dzień czy noc – to dobra zabawa. Uroboros zwinięty w znak nieskończoności (8) w pętli, nadaje celu dziecku, które chce tą pętlę by się nią bawić.

3 Denarów

Robotnik kuje kamień, by stworzyć coś nowego co będzie czymś ważnym. Cechy: praca, ważność obiektu starań, piękno ukryte w formie.

4 Denarów

Człowiek który znalazł skarb i miał do niego klucz. W oddali zamek. Człowiek siedzi na skrzyni skarbów i oczekuje na sposobność jego otworzenia i przekonania się co w nim się znajduje. Bądź ukrył w niej swoje rzeczy (skarby) i teraz czeka na sposobność, by je zakopać i cieszyć się później z odkopanego skarbu. Troska, bogactwo, troska o bogacenie się, szczęście, tajemnica – to cechy tej karty.

5 Denarów

Symbolika: Ogrodnik dba o swoje owoce pracy, które się rozwijają i dają ogrodnikowi satysfakcję ze zbieranych owoców – tym czym się opiekował.

6 Denarów

Otwartość na owoce pracy, które przyjdą mniejszymi środkami – na lajcie. Szykują się zbiory i dobrobyt po nich.

7 Denarów

Chłop zastanawia się nad „rozlanym mlekiem”. Nad trzema jabłkami, które spadły. Cztery jabłka są nadal na drzewie – symbol, że nadzieja jest na lepsze jutro.

8 Denarów

Przerażenie idzie w parze z bramą, która jest pewną próbą. Co tam się działo? Przerażona kobieta zachowuje dla siebie.

9 Denarów

Starsza pani dba o różę trochę ją podcinając. Jest bogata, lecz bogactwo pielęgnuje poprzez pewne straty.

10 Denarów

Dziesięcioma różami opiekuje się starsza osoba tzn. opiekę i radość z tego, że młodzi się pobierają. Róża oznacza zaufanie i miłość, a dbanie o to jest częścią życia.

Księżniczka Denarów

Podstawą do zwycięstwa władzy (berło) pieniądz. Przyszłość maluje się w dobrych barwach poprzez pracę (zbiór jabłek) i płodność.

Książę Denarów

Trzyma świat po prawej, po lewej berło odwrócone. Jedzie na byku z rogami. Symbolika: Trudna praca popłaca. Intuicję dorzuca patrząc się w gwiazdy, symbol przyszłości.

Królowa Denarów

Intuicja. Trzyma świat w lewej ręce – ścieżka magów, a w prawej berło (władza). Znaczenie – intuicją zwyciężysz świat. Przypływ gotówki.

Rycerz Denarów

Rycerz anioł na brązowym koniu trzymający monetę, patrzący się w czerwonego jelenia. Symbolika: człowiek upatruje łatwy łup i wielki przypływ pieniędzy, zwycięstwo na każdym polu.

192
ZRODLO ARTYKULU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *