Holenderska policja odkrywa więzienie „podziemia” z komorą tortur w kontenerach transportowych

8 lipca (UPI) – Policja w Holandii aresztowała sześciu mężczyzn podejrzanych o przygotowywanie się do porwań i przetrzymywania ludzi jako zakładników po odkryciu w magazynie więzienia „podziemia” wyposażonego w komorę tortur wykonaną z przerobionych kontenerów transportowych.

We wtorek w oświadczeniu Prokuratura Krajowa stwierdziła, że ​​siedem kontenerów zostało odkrytych podczas nalotu w zeszłym miesiącu w magazynie Wouwse Plantage w pobliżu granicy z Belgią.

Kontenery transportowe zostały wyłożone materiałem dźwiękochłonnym i folią termoizolacyjną z kajdankami zwisającymi z sufitu i przymocowanymi do podłogi. Każdy z nich został wyposażony w kamerę zamontowaną w jednym z jego rogów, zapewniającą doskonały widok na całą celę.

Kontener, który podejrzani nazywali „gabinetem zabiegowym”, zawierał fotel dentystyczny z pasami do przywiązania rąk do podłokietników oraz kajdanki przy podnóżku. W tak zwanej komorze tortur znaleziono również torby zawierające „nożyce do przycinania, nożyce do gałęzi, piły do ​​gałęzi, skalpele, szczypce, dodatkowe kajdanki, kajdanki na palce, taśmę, kominiarki i czarne bawełniane torby, które można przeciągnąć przez głowę

W jednym pojemniku agenci odkryli również kilka kompletów odzieży policyjnej, kamizelek kuloodpornych i latarek.

Jak poinformowała policja, w magazynie znaleziono trzy skradzione samochody dostawcze, dwa BMW, siedem małych dział i chińską wersję rosyjskiego karabinu szturmowego Kałasznikow AK-47.

Policja aresztowała sześciu mężczyzn 22 czerwca w następstwie śledztwa w sprawie 40-letniego mężczyzny z Hagi podejrzanego o handel narkotykami.

Według prokuratury policja w trakcie śledztwa przechwyciła zaszyfrowane wiadomości telefoniczne, z których część zawierała zdjęcia pojemników i fotela dentystycznego.

„Jeśli będę miał go na krześle, przyjdzie więcej” – głosi jedna z wiadomości, według Prokuratury Krajowej – „ale psa brakuje”.

Policja umieściła magazyn pod obserwacją od połowy kwietnia i obserwowała kilku mężczyzn pracujących przy kontenerach prawie codziennie, twierdząc, że uważają, że planowane porwania były przygotowywane z „wielką precyzją”, ponieważ w grę wchodziło kilka tak zwanych zespołów, a także broń, policja ubrania, samochody dostawcze, znaki stop i kamizelki kuloodporne w pogotowiu.

Zamierzone cele porwania zostały ustalone, ostrzeżone i ukryte, podała policja, w wyniku czego nie użyto ani więzienia, ani „pokoju zabiegowego”.

22 czerwca policja dokonała nalotu w sumie na 13 miejsc, zatrzymując pół tuzina podejrzanych, konfiskując 25 sztuk broni i 24 kilogramy MDMA.

Sąd w Amsterdamie nakazał zatrzymanie podejrzanych na 90 dni.

https://www.upi.com/Top_News/World-News/2020/07/08/Dutch-police-discover-underworld-prison-with-torture-chamber-in-shipping-containers/3901594180802/?ur3=1

1465
ZRODLO ARTYKULU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *