HISTORIA OLAFA JANSENA Część 1 (z książki Smoky God)

Nazywam się Olaf Jansen, mam 95 lat i od 6 lat mieszkam w Kalifornii USA. Miałem 19 lat w czasie doświadczenia, a potem zamknęli mnie na 28 lat.

Opowiadam swoją historię w 1906 mojemu sąsiadowi pisarzowi, ponieważ czuję, że wkrótce umrę i chcę, żeby społeczeństwo poznało prawdę, że nasz świat jest inny niż wam się mówi.

Jestem Norwegiem, ale urodziłem się w małym rosyjskim miasteczku Uleaborg (obecnie fińskie Oulu) w 1811 roku.

Kiedy miałem 7 lat zaczęłem z moim ojcem rybakiem jeździć na wyprawy wędkarskie wzdłuż wybrzeża Skandynawskiego.

Miałam 19 lat, kiedy wyruszyłam w naszą ostatnią podróż z ojcem, a to stała się tak niesamowita historia, że czekałam na ostatnie chwile mojego życia, aby mu opowiedzieć i uniknąć wyśmiewania. Spędziłem 28 lat w domu wariatów z powodu mojego doświadczenia po opowiedzeniu mojej historii rodzinie a szczególnie bogaczemu wujkowi którego błagałem z jego pomocą żeby wrócił tam skąd pochodzę po 4 latach i 8 miesiącach sam bez ojca po drodze Z powrotem umarł. Wujek wydawał się być zainteresowany, ale potem mnie zostawił i zamknął w instytucie dla chorych psychicznie.

Wypisano mnie w październiku 1862 roku. Mój wujek już umarł, znajomi stali się obcy. Miałem ponad 50 lat i byłem sam.

Nie miałem pojęcia czym będę się zajmował, ale zacząłem robić to co mój ojciec – wędkowanie. Tydzień później miałem pracę u Jana Hansena, który łowił ryby niedaleko Lofotu. Odnosiłem wielki sukces w wędkowaniu przez następne 27 lat.

Przez te lata bardzo uważam, aby nikomu nie opowiadać mojej historii ani nikomu nie opowiadać mojej historii. Nawet teraz, w ostatnich dniach martwię się i pozwalam na publikację mojej historii i mapy dopiero po mojej śmierci. Mam nadzieję, że mapy i moja historia zrzucą trochę tajemnicy na ludzi. (ciąg dalszy nastąpi następnym razem).

423
ZRODLO ARTYKULU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *