Sztuczna Inteligencja – niepokojące trendy. Zagłada ludzkości i Orwellowska zmiana historii?

Ostatnio przeglądając różne filmy na YouTubie dotyczące tworzenia materiałów, zauważyłem nowy trend. Wykorzystywanie Sztucznej Inteligencji (SI) do robienia filmików…

Nie chodzi tutaj wyłącznie o korzystanie z automatycznego obrabiania, generowanych zdjęć itp., lecz nawet z wpisywania kilku fraz kluczowych, po czym SI wygeneruje nam cały film, w zależności od tego jaką opcję wybierzemy.

Czy jest to zagrożenie dla przyszłości człowieka?

Owszem, albowiem nie tylko wiele zdjęć generowanych przez SI może zakłamywać naszą historię (do tej pory był fotoshop, jednak nikt nie miał tyle siły aby przerabiać setki/tysiące zdjęć – SI może stworzyć całe albumy fałszywych wydarzeń historycznych składające się z tysięcy obrazów), lecz również może tworzyć swoje materiały patrząc przez pryzmat danej ideologii/agendy.

Na YouTubie znajduje się coraz więcej materiałów, częściowo bądź całkowicie wygenerowanych przez Sztuczną Inteligencję. Obecnie można nawet wybrać chwilowe emocje lektora i dodać mu wiele oznak człowieczeństwa.

Wyobraźmy sobie, co może nastąpić za 10, 20, 30… i więcej lat. Już niedługo nie rozróżnimy, czy filmik na YouTubie został stworzony przez osobę, czy sztucznie wygenerowany. Możliwe, że już niedługo nawet postacie będzie ciężko rozpoznać, czy są to animacje czy zwykli ludzie.

Łącząc to wszystko w jedną całość, widzimy niezwykłe zagrożenie. Tworzenie tysięcy albo milionów zdjęć historycznych, pokazujących fałszywą historię, wraz z ideologicznie zorientowaną Sztuczną Inteligencją tworzącą filmy dokumentalne. Do tego całkowicie cyfrowe książki/podręczniki i lekka zmiana poszczególnych fragmentów i mamy całkowicie nową historię, którą każdy może wykreować jak chce. Nie wystarczy wiele pokoleń, aby każdy zapomniał o poprzedniej historii.

Są to już widoczne negatywne trendy, a już brzmią jak rodem z Orwellowskiego 1984, gdzie historia była powoli zmieniana tak, że każdy zaczął kupować fałszywą wersję.

Już niedługo pojawi się szczegółowy film na ten temat z dodatkowymi przykładami.

Jak myślicie, czy takie serwisy jak YouTube czy inne media internetowe będą zdominowane przez Sztuczną Inteligencję? Czy już niedługo, spora liczba kanałów będzie sztucznie generowanych?

Nie zapomnijcie obserwować mojego kanału na YouTubie, na którym przekazuje jeszcze więcej informacji https://youtu.be/aVstZ3Q27ss

375
ZRODLO ARTYKULU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *