Ningen – morski humanoid

Czym jest Ningen?

Ningen (nazywany również Hitogata) to nieznane nauce stworzenie, które rzekomo zamieszkuje wody Oceanu Spokojnego w okolicach Antarktydy. Pierwsze wzmianki na temat tej humanoidalnej kryptydy pojawiły się na początku XXI wieku. Japońscy badacze twierdzili, iż w okolicach Antarktydy żyje ogromne stworzenie przypominające człowieka. Z tego też względu stworzenie zostało nazwane „ningen” co w języku japońskim oznacza „człowiek”.

Pierwsze obserwacje Ningena

Dokładna data pierwszej obserwacji Ningena nie jest znana. Ningen został rzekomo po raz pierwszy zaobserwowany przez pracownika japońskiego rządu, który wraz z załogą statku badającego wieloryby zauważyli dziwny obiekt. Początkowo uznali go za łódź podwodną. Jednak, gdy obiekt zbliżył się do nich, załoga zdała sobie sprawę, iż mają do czynienia z żywym stworzeniem. Japoński magazyn MU – zajmujący się zjawiskami paranormalnymi w 2007 roku opublikował artykuł o Ningenie, wraz ze zdjęciem z Google Maps, które rzekomo przedstawiało kryptydę. Większość relacji dotyczących spotkania Ningena miała miejsce w nocy. Sprawia to, że udokumentowanie tego spotkania przy pomocy aparatu lub kamery staje się niezwykle trudne. Co ciekawa każda relacja ze spotkania z Ningenem mówi o tym, iż są to niezwykle spokojne stworzenia. Nie atakują łodzi, lecz gdy zauważają ludzi po prostu znikają w głębinach oceanu.

Jak wygląda Ningen?

Ningen jest morskim humanoidem, który zdaniem opisów świadków ma około 20-30 metrów długości. Jest całkowicie biały i kształtem prawie dokładnie przypomina człowieka. Raporty różnią się na temat tego, czy ma ręce z pięcioma palcami i nogi, czy raczej płetwy i syreni ogon lub nawet macki. Świadkowie twierdzą, że Ningen nie posiada charakterystycznych rysów twarzy, choć ma usta i oczy.

Czemu nie słyszymy nic o Ningenie?

Jedna z najpopularniejszych plotek mówi, iż japoński rząd wie, że Ningen istnieje jednak zaciera wszystkie dowody na jego istnienie. Dlaczego? Teoria głosi, iż Ningen wytwarza rzadki związek chemiczny. Ma on właściwości lecznicze, albo jest niezwykle trujący i rząd planuje go wykorzystać w uzbrojeniu. Inni badacze zjawisk paranormalnych twierdzą, iż dostępne w Internecie zdjęcia i dowody o niskiej jakości są w rzeczywistości kampanią dezinformacyjną japońskiego rządu. Ma ona na celu zdyskredytowanie faktycznych dowodów istnienia Ningena. Plotki głoszą również, iż osoby, które widziały Ningena są rzekomo odwiedzane przez facetów w czerni. Sugeruje to, iż stworzenie pochodzi z innej planety. Jeszcze inne teoria sugeruje, iż Ningen to hominid, który wiele milionów lat temu przeniósł się z lądu do wody (zupełnie jak walenie). Tam ewoluował i dał początek opowieściom o syrenach i innych istotach.

Więcej informacji o Ningenie w poniższym materiale

815
ZRODLO ARTYKULU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *